מונדיאל מוצלח ישתיק את הגזענות

סמואל אט'ו, חלוצה הקמרוני של אינטר, מקווה שהמונדיאל בדרום אפריקה, יציג את היבשת השחורה באור אחר: "אני מאמין שהמונדיאל הזה ישנה את הגישה נגד השחורים"

יום שלישי 08 יוני 2010
אסף בילגורי
 בעוד שלושה ימים ייפתח המונדיאל שלראשונה ייערך ביבשת אפריקנית. סמואל אט'ו, חלוצה הקמרוני של אינטר ושל ברצלונה לשעבר, מאמין שהעובדה שהמונדיאל ייערך ביבשת השחורה, תתרום מאוד להרגעת הגזענות ברחבי אירופה והעולם כולו.

אטו, שישמש כקפטן נבחרת קמרון וסבל מאוד מגילויים גזעניים נגדו גם בתקופתו בברצלונה וגם באינטר, אמר היום: "אולי המונדיאל הזה, שייערך לראשונה ביבשת השחורה יוכל לשנות את הגישה נגד השחורים. אני מקווה שכך יהיה, כי ספגתי הרבה מאוד גילויי גזענות בתקופתי באינטר".

אטו הוסיף ואמר: "אני גאה להיות אפריקאי במונדיאל הזה. כמו רוב האפריקנים, נאלצתי לעבוד הרבה יותר קשה מאחרים כדי להצליח. התחלתי את הדרך שלי בלי כלום והצלחתי, למרות המכשולים בדרך. רוב האנשים רואים את אפריקה במונחים של מלחמה ועוני. המונדיאל הזה נותן לנו הזדמנות להוכיח שאפריקה היא הרבה מעבר".

נבחרות קמרון, היתה הנבחרת האפריקאית הראשונה שהעפילה לרבע גמר המונדיאל ב-1990, שם היא הפסידה 1:0 לארגנטינה. הקמרונים שובצו לבית 5 במונדיאל, יחד עם הולנד, דנמרק ויפאן.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק