מסתמן: בלאט יאמן את מכבי

דיוויד בלאט, המועמד המוביל להחליף את פיני גרשון בתפקיד מאמן מכבי ת"א, נפגש עם הנהלת הקבוצה והגיע עמם להבנות. הבעיה המרכזית: אליפות העולם עם נבחרת רוסיה. בלאט: "הקבוצה זקוקה לשינוי. יתכן שאני אאמן". דן שמיר יהיה העוזר

יום שלישי 08 יוני 2010
מערכת TELESPORT
 הנהלת מכבי ת"א בכדורסל, החלה בחיפושים אחר מחליף לפיני גרשון, שפוטר מתפקידו כמאמן הקבוצה. אחר הצהריים נפגשו ראשי הקבוצה עם המועמד המוביל לרשת את מקומו של גרשון, דיוויד בלאט והגיעה עמו להבנות.

בפגישה דנו הצדדים על שכרו של מאמן אריס סלוניקי בעונה החולפת. בלאט דורש שכר שמוערך בכ-400 אלף דולר לעונה עם חוזה לשנתיים.

דיוויד בלאט אמר לאחר הפגישה: "הייתי במכבי ת"א חמש שנים ותאמינו לי שחמש שנים במכבי, זה כמו 25 שנה במקום אחר. בשנים האחרונות יצא לי להיפגש עם ראשי מכבי מספר פעמים, אבל זה לא הבשיל לכך שאהיה המאמן. הפעם בהחלט ייתכן שאאמן את הקבוצה. הקבוצה זקוקה לשינוי, אם כי לא שינוי גדול מדי וצריך לשנות קצת את החשיבה".

דייויד פדרמן: "המגמה חיובית. נשמח לראות את בלאט כמאמן הקבוצה. צריך לסגור עוד כל מיני דברים. אני מאמין שתוך 48 שעות הנושא יהיה סגור".

למעשה, הבעיה היחידה בנוגע למינויו של בלאט היא העובדה שבלאט אמור לצאת במהלך חודש אוגוסט למחנה אימונים ומשחקים עם נבחרת רוסיה, לקראת משחקי אליפות העולם, שיחלו בסוף אוגוסט. הערכה היא שמבכי תחל את אימוניה בתחילת אוגוסט ומי שיקבל את המושכות בתחילת האימונים יהיה מי שצפוי להתמנות לעוזר המאמן, דן שמיר. בכל מקרה העובדה שבלאט יהיה מנותק מהמועדון לחודש, היא זו שגרמה לראשי מכבי לבקש עוד יום או יומיים של מחשבה.

בלאט, היה עוזרו של פיני גרשון בשתי קדנציות שונות במועדון ואף שימש כמאמן הקבוצה בעונת 2001/02. ההישג הבולט שלו בשנים האחרונות הוא הצעדתה של נבחרת רוסיה עד לזכייה באליפות אירופה ב-2007.

בנוסף אימן בלאט גם בדינמו סנט פטרסבורג, בנטון טרביזו, אפס פילזן, דינמו מוסקבה וכאמור את העונה האחרונה סיים כמאמנה של אריס סלוניקי.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק