מאמן אדיר. איש מדהים

רק דיוויד בלאט יכול לשקם את החורבן שהותיר פיני גרשון. שלמה חסיד כותב על האיש שהחזיר אותו להיות אוהד מכבי, בתום התקופה השחורה של המאמן הקודם

יום רביעי 09 יוני 2010
שלמה חסיד
 ביום חמישי לפני כשבועיים, בצהרי המשחק בו הפסידה מכבי תל אביב לגליל/גלבוע בגמר הפיינל פור, פגשתי את דיוויד בלאט במסעדת "בראסרי" בתל אביב. דיוויד המתין בסבלנות לתורו, בזמן שאני חלפתי במקום בטיול עם הכלב. את הדקות שעברו תוך גדי ניצלנו לשיחה בענייני מכבי.

אמרתי לדיוויד כמה אני מתפלל שגליל תנצח הערב את מכבי, בשביל שפיני יזוז הצידה. הבטתי לתוך עיניו של האיש, שיחסיו עם גרשון אינם בשיאם, וניסיתי לברר האם באיזשהו אופן הוא חושב כמוני. אבל לא אדם חיובי כמו דיוויד יכשל בלשונו. סך הכול הוא אמר שגליל זה מועדון שיקר ללבו, אבל שלקטש יהיה קשה להפתיע. בסופו של דבר התחזית של דיוויד כשלה, אבל הסוף היה טוב. פיני הסתלק, דיוויד בא במקומו והכול הסתדר על הצד הטוב ביותר.

בלאט הוא מאמן אדיר, שהתארים הרבים שאסף כמאמן לא שינו אצלו דבר באישיות. בשיחה האחרונה שלנו הזכרתי לו איך עשר דקות אחרי שזכה באליפות אירופה עם רוסיה הוא כבר היה זמין בפלאפון לתגובות, והוא אמר לי בחביבות אופיינית "למה לא? אנחנו עובדים באותו ענף". לכו תסבירו את זה לפיני גרשון.

אז זהו, פיני עזב, דיוויד כבר כאן, ואני חוזר להיות אוהד של מכבי - בדיוק כמו שרציתי בעבר שכל קבוצה שאותה מאמן בלאט תזכה בכל תואר אפשרי, ואני לא יוצא דופן בכך מכל בנאדם אחר שפגש את דיוויד. כי זה דייויד, מי שעבד איתו מת עליו ומוכן לעשות בשבילו הכול.

מי שיכול גם כן לנשום לרווחה הם אנשי מכבי תל אביב ששבעו מרומרים מההתבטאויות המכוערות של פיני במסיבות עיתונאים, ועכשיו הם מקבלים מאמן עם פה מפיק מרגליות שלא יזלזל ביריבות ויכבד את המועדון הגדול שמעסקי אותו.

דיוויד נכנס למועדון שידע השנה שפל מקצועי חסר תקדים, וכישלון בכל החזיתות. תסמכו עליו שהוא יידע לבנות במכבי קבוצה לוחמת וטובה שאולי גם תחזיר לנו את החיוך לפנים עם שניים שלושה ישראלים מובילים, שעם דחיפה מהקהל והתקשורת אולי גם יארגנו לנו מסע לפיינל פור האירופי וזכייה באליפות.

אליפות? אני מודה שהולכת להיות לי ברמה האישית שנה קשה. מול דיוויד יעמוד על הקווים בהפועל ירושלים עודד קטש מלך ישראל, שאני אוהב אותו לא פחות מבלאט. אז מה אני אעשה בשנה הבאה? אולי נסגור דיל על זכיה ביורוליג למכבי ואליפות לירושלים? מה אתם אומרים, מתאים? 
   

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק