ותיקה, מנוסה וכמובן אלופה

נבחרת איטליה מודל 2010 מזכירה מאוד את נבחרצ איטליה מודל 2006. אז זה הספיק לזכייה בתואר. הפעם, בעיקר תודות להגרלה חלומית, איטליה עשויה שוב לכת עד הסוף

יום רביעי 09 יוני 2010
אסף בילגורי

 נבחרת איטליה: אלופת העולם מגיעה לדרום אפריקה כדי להגן על תוארה ותנסה לזכות בפעם השניה ברציפות בגביע העולמי, הישג ששייך רק לנבחרת ברזיל.

מרצ'לו ליפי, השועל הוותיק בן ה-61 נטל שוב את המושכות על הנבחרת, אחרי שהוביל אותה  לכייה ב-2006. ליפי, הרשים מאוד במונדיאל הקודם בעיקר בזכות החילופים המוצלחים שעשה והיכולת שלו לשנות. לא פחות מ-5 שערים מתוך ה-12 שהבקיעה איטליה במונדיאל בגרמניה, באו מרגלי המחליפים. איטליה תסתמך שוב הוותק והניסיון העצום של שחקנים כמו ג'יאנלואיג'י בופון השוער, פאביו קנאברו הבלם וצמד הקשרים של מילאן, אנדרה פירלו וג'נארו גאטוסו.

החלוצים עליהם בונה ליפי במונדיאל הם אלברטו ג'ילארדינו, מלך שערי איטליה במוקדמות שמגיע אחרי עונה טובה בפיורנטינה ואנטוניו די נטאלה, שסיים כמלך שערי הליגה האיטלקית במדי אודינזה.

הדרך למונדיאל: למרות שלא הרשימה יותר מידי ונתנה הצגות, איטליה כמו איטליה היתה יעילה מאוד במוקדמות וסיימה בראשות בית 8 עם מאזן מרשים של 7 ניצחונות, 3 תוצאות תיקו והפרש שערים של 7:18. אלברטו ג'ילארדינו, סיים כמלך שערי המוקדמות עם 4 כיבושים, 3 מהם במשחק אחד בניצחון 2:3 על קפריסין.

לאן תגיע: נבחרת איטליה שובצה לבית ו' יחד עם פראגוואי, סלובקיה וניו זילנד. האיטלקים שובצו לאחד הבתים הקלים במונדיאל ויסיימו בקלות במקום הראשון, בדרך למפגש צפוי בשמינית הגמר מול קמרון או דנמרק. באופן טבעי, כאלופה, איטליה מועמדת גם הפעם ללכת עד הסוף.

הידעת? נבחרת איטליה העפילה ל-16 מתוך 18 המונדיאלים שנערכו עד עתה. האיטלקים נעדרו רק ממונדיאל 58 והמונדיאל הראשון ב-1930.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק