היור הטוב בארץ

אמיר לובין, היו"ר והפה של הדאבליסטית הוא איש אשכולות ומתנה גדולה להראל וטביב. שלמה חסיד כותב על האיש הכי מוכשר בעולם הכדורגל

יום חמישי 10 יוני 2010
שלמה חסיד
 בבוקר יום חמישי הסתובבתי עם הכלב באזור בתי הקפה ברחוב אבן גבירול, ולפתע נתקלתי באמיר לובין, היו"ר של הדאבליסטית הפועל תל אביב, שישב שם עם חבר. האמת שמכל האנשים בעולם, דווקא אותו לא הייתי רוצה לפגוש בבוקר שאחרי הלילה שבו הפסידה הפועל למכבי את ברק יצחקי, מה גם שכמה ימים לפני זה קיבלתי מסר מהאדומים שהדיווחים שלי על סאגת יצחקי הם פרו אבי נמני.

אבל לא איש  דגול כמו ליובין יחמיץ לי פנים בגלל כמה ידיעות שאולי לא נשאו חן בעיניו. "בוא תכיר את  כתב החצר של אבי נמני", הוא אמר לחבר שלו והצביע עליי. אחרי זה הוא הוסיף עוד כמה הסתלבטויות בריאות על הקשר (לכאורה) ביני לבין אליל אוהדי מכבי, והשיחה בינינו זרמה וקלחה למחוזות חיוביים.

האמת שלא נעים לי לאכזב את לובין, כי הוא באמת אחד האנשים הכי מדהימים בביזנס הזה שנקרא כדורגל, וחבל שאין לנו בליגת העל עוד בנאדם או שניים כמוהו שיפזרו אנרגיות חיוביות, ויגרמו לעיתונאים לכתוב רק מה שהבוסים של ליובין בהפועל רוצים.

קצת היסטוריה לגבי לובין: הוא כבר כמעט עשר שנים דואג שתהיה להפועל תל אביב תקשורת חיובית. לובין מחובר מאוד לפוליטיקאים הכי חזקים במדינה, לאנשי התקשורת המובילים, ולא תמצאו אפילו עיתונאי אחד שיגיד עליו מילה רעה.

לפני שלוש  שנים כשמוני הראל מינה אותו לתפקידו הנוכחי בהפועל, עשיתי עליו כתבת פרופיל, ושלושה ימים חיפשתי בנאדם אחד לרפואה שיגיד עליו מילה רעה כדי שזו לא תיראה כתבה מוזמנת - אבל איש בתעשיה לא הסכים ללכלך עליו אפילו אוף דה רקורד. כמעט והיינו צריכים להמציא מישהו כזה, אבל בסוף זה עבר איכשהו ככתבה חיובית לחלוטין.

ולא סתם אוהבים את לובין. אם אתה כותב על הפועל ועושה את מלאכתך נאמנה, לובין הוא מתנה בשבילך. הוא יעזור לך לא ליפול, ישתף פעולה, ויעזור, במסגרת היכולת שלו. אבל לובין הוא לא פראייר, ולמרות שהוא בחור מצוין הוא גם יודע איך להתנהג עם עיתונאים מהצד השני.

לובין, למי שלא יודע, הוא אוהד הפועל אותנטי ושרוף משער חמש, שבזמנו הלך גם למשחקים באוסישקין. ואם חשבתם שהג'וב בהפועל קטן עליו אז תחשבו שוב, כי מבחינתו זה שליחות וגם התגשמות של חלום לתרום לקבוצה שהוא אוהב.

אני זוכר היטב איך לפני חמש שנים כשמוני הראל רק רכש את הפועל, הוא לא ידע אם להשאיר את לובין בתפקידו, כי לובין היה מזוהה באותם ימים בעיקר עם חיים רמון, שאז היה בקצר עם מוני. אבל מוני התעשת, השאיר את לובין, ואחרי שנוכח לדעת איזה שאקל גדול  הוא, אף קידם אותו לחזית ומינה אותו ליו"ר.

אני רק מקווה שאיש אשכולות כמו לובין יאריך ימים בתפקיד שלו, כי אני חייב לו כל כך הרבה, ואני מקווה שאלוהים הטוב ייתן לי את ההזדמנות להחזיר.

ואגב, תזכרו, חברים בהפועל, שברק יצחקי לא מבטיח כלום למכבי, ומי יודע כמה באמת שוות הרגליים שלו? את זה נראה במגרש.
    

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק