אוסטרליה פרשה. האנגלים קרובים

יבשת הקנגורו הודיעה כי פרשה מתוכניות אירוח מונדיאל 2018, מה שמותיר סיכוי רב לאנגליה וליבשת אירופה לארח את הטורניר. אוסטרליה תשאף לארח ב-2022

יום חמישי 10 יוני 2010
אייל כהן
האם אירוח מונדיאל 2018 מתקרב לאי הבריטי? היום (חמישי) החליטה יבשת אוסטרליה לפרוש מהמירוץ על אופציית אירוח אליפות העולם בעוד שמונה שנים, ובעקבות החלטה זו המניות של אנגליה עלו בצורה משמעותית. 

כעת רק ארצות הברית נותרה כאופציית אירוח שלא מיבשת אירופה, כאשר האחרות ספרד ופורטוגל, רוסיה ואף הולנד ובלגיה נותרו במירוץ ביחד עם אנגליה. "מה שנראה כעת עם פרישת אוסטרליה, הוא סיכוי גבוה במיוחד עבור אירופה לארח את הטורניר" - אמר מזכיר פיפ"א ג'רום וולקי.

ההחלטה של אוסטרליה מסתבר לא הרמת ידיים, אלא מהלך אסטרטגי של הבעת סולידריות עם יבשת אירופה, מה שעשוי לסלול כן לאוסטרליה לארח בשנת 2022.: "אנחנו נפגשנו עם פיפ"א מספר פעמים והבענו את החלטתנו הרישמית, נכון לעכשיו אנו מביעים אהדה לכיוון אירוח מונדיאל 2018 באירופה". 

מה שנותר לאוסטרליה כעת כדי אכן לארח את המונדיאל ב-2022 היא תנסה לגבור על יפן, קטאר ואפילו דרום קוריאה ואולי אף ארצות הברית, שתנסה שוב אם אכן לא תצליח בהחלטה הקרובה. 

תמונה: גטי אימג'.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק