גוד נייט בוסטון

במשך שלושה רבעים הזכירה בוסטון את משחק ההתקפה החלש מהמשחק השלישי אבל ברבע הרביעי התעוררו גלן דייויס ונייט רובינסון מהספסל והוליכו את הסלטיקס לשוויון 2:2 בסידרת גמר ה-NBA עם ניצחון 89:96

יום שישי 11 יוני 2010
מערכת TELESPORT
 אפשר להגיד על סידרת הגמר שהיא אחת הסדרות המותחות שהיו. בעיקר אחת המותחות בסאגה הנמשכת של סדרות הגמר בין הלייקרס לסלטיקס. אך דבר אחד בטוח אפשר לומר על הסידרה הזאת: כדורסל גדול לא רואים כאן. בשלושת המשחקים האחרונים נרשמו תוצאות נמוכות שלא נובעות ממשחק הגנה משובח של שתי הקבוצות אלא פשוט בגלל אחוזי קליעה נמוכים להחריד של שתי הקבוצות. כאשר מדובר במשחקים כאלו, הספסל נקרא לעזרת החמישיה הראשונה וכאשר הספסל מייצר נקודות, הקבוצה זוכה. הלילה זה הלך לטובת בוסטון ובגדול.

כבר על פי הרבע הראשון ניתן היה להבין שלא נלך פה למשחק עם סקור גבוה כמו שהיינו רגילים בסדירה בין הלייקרס לפיניקס. שתי הקבוצות זרקו הרבה אך, כאמור, לא מצאו את הטבעת. בסיום הרבע הראשון 16:19 בלבד לבוסטון.

ריי אלן ורג'ון רונדו המשיכו את המשחק החלש שלהם מיום שלישי גם כאן והרבו להחטיא זריקות שבימים רגילים הם קולעים ללא בעיות. קובי התעורר ברבע השני ויחד עם גאסול הוביל את האורחים ליתרון למרות משחק חלש ביותר, בעיקר של בוסטון, הירוקים יצאו עם אנחת רווחה למחצית כאשר ירדו בפיגור של 42:45 בלבד.

במשחך כל המחצית הראשונה שיחק דוק ריברס עם כל שחקני החמישיה הראשונה והחילוף היחיד שערך היה הכנסתו של נייט רובינסון לשבע דקות בלבד. באותן שבע דקות לא תרם רובינסון הרבה ך את שלו הוא עוד יעשה.

העייפות של בוסטון נראתה בבירור ברבע השלישי כאשר טעויות רבות של חוסר ריכוז הובילו לאיבודי כדור רבים. למזלם של הירוקים, חוץ מקובי בראיינט ופאו גאסול, אף אחד מהלייקרס לא ממש הגיע למשחק ובוסטון עוד הצליחה לסיים את הרבע השלישי עם פיגור מינימלי של 60:62 עם עוד רבע של סקור נמוך. נמוך מדיי.

ברבע האחרון הסיפור היה שונה לגמריי. דוק ריברס החל להשתמש בספסל שלו שהיה עירני לחלוטין ומול הקבוצה העייפה של הלייקרס פרח. גלן דייויס חיסל לחלוטין את גאסול בהגנה והשתמש בכוח ובמסה שלו על מנת לייצר סלים מתחת לרחבה. נייט רובינסון, מצידו, ניתל את האתלטיות כדי לחלוף במהירות על פני מגניו ועשה שמות בהגנה של הלייקרס שלא היו מוכנים לשילוב של השניים. גם פול פירס התעורר ברבע הזה והיסף נקודות חשובות. חמש דקות לסיום עלתה בוסטון, בפעם הראשונה במשחק, ליתרון דו ספרתי שלא נמחק עד לסיומו. זה נגמר 89:96 והסידרה במצב של 2:2.

השוויון בסידרה מבטיח שבכל מקרה, הסידרה תחזור ללוס אנג'לס למשחק שישי ואולי אף לשביעי. המשחק הבא בלילה בין ראשון לשני ויהיה המשחק האחרון במזרח לעונה הנוכחית.

קובי בראיינט הוביל את הלייקרס עם 33 נקודות ועם כמה שלשות גדולות אך זה לא עזר כאשר חוץ ממנו הגיע למשחק רק פאו גאסול שסיים עם 21 נקודות משלו. פול פירס סיים כקלע המוביל של בוסטון עם 19 נקודות אך הגורם המכריע היה גלן דייויס שסיים עם 18 נקודות, רובן ברבע האחרון.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק