סרביה רוצה לשחזר העבר

תקופת יגוסלביה המפוארת שייכת להיסטוריה וכעת בעצמאות חדשה, סרביה נראתה נהדר במוקדמות ותנסה להמשיך המומנטום גם בדרא"פ במשחק הפתיחה מול הכוכבים השחורים מגאנה. ראשון, 17:00 סרביה נגד גאנה

יום ראשון 13 יוני 2010
מערכת מונדיאל
 עוד מפגש פיקנטי אפריקאי אירופאי, כאשר נבחרת סרביה, שמתמיירת להיות המפתיעה מבית ד' תנסה להשיג את שלושת הנקודות הראשונות בשלב הבתים מול הנבחרת עם שמחת החיים, גאנה, או בכינוייה הכוכבים השחורים. 

סרביה, שידעה ימים טובים בעברה עם גילגוליה השונים בעצמאותה, הצליחה להעפיל בפעם ה-11 למונדיאל, כאשר הראשון היה ב-1030. ההישג הגדול ביותר של הסרבים נצפה בשנת 1930 ובשנת 1962 שבפעמיים הללו הם סיימו את הטורניר במקום הרביעי. 

את הנבחרת הסרבית מאמן ראדומיר אנטיץ' והקפטן הינו שחקנה של אלופת אירופה אינטר, דז'אן סטנקוביץ'. הסרבים העפילו מהמקום הראשון בשלב המוקדמות שסיימה עם 22 נק' לפני צרפת (21 נק'). 

כוכבי הנבחרת הסרבית משחקים ברחבי אירופה, כאשר הבכירים הינם נמניה וידיץ', הבלם של מנצ'סטר יונייטד. דז'אן סטנקוביץ' הקפטן שמשחק באינטר. הכובש המצטין ניקולה זיגיץ' מבירמינגהאם סיטי. 

ומה עם נבחרת גאנה? הכוכבים השחורים רושמים הופעה שנייה בסך הכל במונדיאל, כאשר הפעם הראשונה הייתה בגרמניה ב-2006 כאשר התמונה הזכורה ביותר הייתה הריצה של ג'ון פנסט'יל, שחקנה לשעבר של מכבי תל אביב עם דגל ישראל, שהיום משחק בפולהאם האנגלית. 

את נבחרת גאנה מאמן הסרבי, מילואן רחבאק, שהגיע מ-2008 לתפקיד. כוכבי הנבחרת מתפצלים ברחבי היבשת האירופית, כאשר הכוכבים ביניהם זהו מונטארי מאינטר, הכובש המצויין גייאן מראן הצרפתית. סטפן אפאייה מבולוניה.

מעט עובדות לקראת המשחק:

1. זו הפעם הראשונה שסרביה משחקת מול נבחרת גאנה. למרות זאת הם שיחקו בגילגול הקודם של סרביה (יוגוסלביה) שניצחה 1:3. 

2. סרביה הפסידה את כל שלושת המשחקים בבתים במונדיאל האחרון בו ביקרה בשנת 2002, וספגה כ-10 שערים. 

3. גאנה כזכור שיחקה במונדיאל הראשון בתולדותייה בגרמניה 2006, שבה השיגה שתי ניצחונות והפסידה בסיבוב הראשון מול נבחרת ברזיל 3:0.

4.כוכב נבחרת גאנה בהתקפה, זהו החלוץ אמואה שכבש חמישה שערים במסגרת מוקדמות המונדיאל. 

5. סרביה כבשה שבעה שערים מקרנות במסגרת המוקדמות. 

6. מילאן יאנוביץ' הסרבי כבש חמישה שערים בשמונה הופעות במשחקי המוקדמות.

תמונה: גטי אימג'.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק