בלי באלאק, אבל עם הרבה לב

יואכים לב, מאמנה הראשי של גרמניה ינסה להוביל את נבחרתו שתי מקומות מעלה מהמונדיאל האחרון, שאותו היא אירחה. מנגד, אוסטרליה שלא כל כך מצליחה במעמדים הגדולים תנסה דווקא לשחזר את ההצלחה מהמונדיאל האחרון. ראשון, 21:30 גרמניה פוגשת את אוסטרליה

יום ראשון 13 יוני 2010
אייל כהן
 "כדורגל משחקים 90 דקות וגרמניה מנצחת", הסיסמא שרודפת ותואמת כל אליפות עולם באשר היא, תמיד משחקת תפקיד מרכזי עבור נבחרת נבחרת גרמניה, אלופת העולם שלושה פעמים שתפגוש במשחק הפתיחה את יבשת אוסטרליה הגדולה במסגרת בית ד'. 

יואכים לב, מאמנה של גרמניה, שמלווה בשנת 2004 כעוזר ומ-2006 כמאמן ראשי, ינסה לנסות ולשחזר את היכולת הטובה משנת 2006 ו-2002, כאשר בפעמים הללו סיימה גרמניה במקומות שלישי ושני.  גרמניה הצליחה להעפיל מהמקום הראשון במוקדמות כאשר לא הפסידה אף משחק וספגה רק חמישה שערים. 

כמעט מעל 90 אחוז משחקני ההרכב של גרמניה מגיעים מהבונדוסליגה, כאשר כמעט היחיד שמשחק באנגליה זהו המגן הגרמני, ג'רום בואטנג שמשחק במנצ'סטר סיטי. ואילו הקפטן שלא יכל להגיע למונדיאל בעקבות פציעה, מיכאל באלאק לא נמצא בדרום אפריקה ופיליפ להאם תפס את תפקיד הקפטן במקומו. 

היריבה מאוסטרליה רושמת מונדיאל שלישי בסך הכל, כאשר במונדיאל הקודם בגרמניה סיימה הנבחרת במקום ה-16 לאחר שעברה את שלב הבתים, והשיגה ניצחון אחד, תיקו ושני הפסדים. את הנבחרת מאמן פים ורבק, שמוביל את הנבחרת משנת 2007 והיה אף מאמן נבחרת דרום קוריאה  לפני כן. 

את ההרכב האוסטרלי מפארים שחקנים מוכרים כמו הארי קיוואל, שמשחק בגלאטסראיי הטורקית וטים קייהל שמשחק באברטון האנגלית וכמובן השוער הותיק של פולהאם, מארק שוורצר ואפילו שחקנה של פלרמו האיטלקית, מרק ברסיקאנו. 

האוסטרלים ינסו להעבר מול סרביה על הקרב למקום השני, המוביל לשלב שמינית הגמר אבל תצטרך לפחות להוציא נקודה חשובה מול אחת הנבחרות החזקות בדרום אפריקה.

מעט עובדות לקראת המשחק:

1. המפגש האחרון והיחיד בין גרמניה לאוסטרליה היה ב-2005 בשלב גביע הקונפדרציות שגרמניה ניצחה 3:4. 

2. ההפסד היחיד של גרמניה ב-17 משחקי גביע העולם נגד נבחרת שהן לא מאירופה או דרום אמריקה היה ב-1982 בתקופת נבחרת מערב גרמניה 2:1 מול נבחרת אלג'יריה. 

3. גרמניה ניצחה ב-4 המונדיאלים האחרונים בכל משחקי הפתיחה. 

4. אוסטרליה מאידך ניצחה רק פעם אחת במהלך שבעת משחקי המונדיאלים ואפילו לא כבשה בחמישה מהם שער אחד. 

תמונה: גטי אימג'.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק