קללת השוערים: סלובניה גברה על אלג'יר

מונדיאל, בית ג': נבחרת סלובניה לא הגיעה לאף מצב במשך 90 דקות, אבל רוברט קורן ניצל טעות קשה של שוער אלג'יר וכבש שער ניצחון מפוקפק בדקה ה-80. סלובניה עלתה לראשות בית ג'

יום ראשון 13 יוני 2010
מערכת מונדיאל
מי אמר שיש צדק בכדורגל? נבחרת סלובניה החלשה עלתה היום לראשות בית ג' עם ניצחון דחוק 0:1 על נבחרת אלג'יר הנאיבית במשחק חלש במסגרת בית ג'. 

סלובניה, לא איימה כלל על השער האלג'יראי במשך כל המשחק, אך נהנתה מהרחקתו של גזאל האלג'יראי בדקה ה-75. כשהיא ביתרון מספרי נטלה סלובניה את המושכות והצליחה לנצח 0:1 בזכות שער של קורן אחרי טעות קשה מאוד השוער האלגיראי, שאיפשר לכדור חלש לחמוק בין ידיו, בדיוק כפי שקרה לגרין השוער האנגלי אתמול. 

סלובניה, ניצלה את התיקו בין ארה"ב לאנגליה ועלתה לראשות בית ג והיא בעמדה מצויינת להעפיל לרבע הגמר, לראשונה בתולדותיה. אלג'יר, תאלץ כנראה להסתפק בהופעה מכובדת במונדיאל.

מחצית ראשונה

אלג'יריה כמעט והפתיעה את סלובניה כבר בדקה הרביעית אבל הבעיטה החופשית של בלחאג' נהדפה ע"י שוער סלובניה.

המשחק התנהל עלמי מנוחות ורק בדקה ה-36 נרשם מצב נוסף, שוב לזכות אלג'יריה. כדור קרן של אלג'יר מצא את הראש של רפיק האליצ'ה, שנגח מצויין אבל פיספס בסנטימטרים את המסגרת.

על סף סיום המחצית הראשונה, נזכרה סלובניה להגיע למשחק וכמעט עקצה עם בעיטה אדירה של בירזה, שנהדפה בקושי ע"י השוער האלג'יראי. 

מחצית שניה

המחצית השניה נפתחה באותה מגמה. משחק איטי מאוד וחלש בין שתי נבחרות שלא ברור מה הן עושות במונדיאל. הסלובנים הסתגרו מול אלג'יריה וניסו לעקוץ במתפרצות, אבל הניסיונות שלהם היום אנמיים מאוד ולא מספיק  טובים.

בדקה ה-65 התקפה טובה של אלג'יריה הסתיימה בנגיחה מסוכנת של גזאל, שחמקה מעל השער של סלובניה.

בדקה ה-75 נותרה אלג'יריה בעשרה שחקנים. גזאל המחליף ספג צהוב שני ברבע שעה בלבד במשחק והותיר את נבחרתו בנחיתות מספרית.

חמש דקות בלבד עברו וסלובניה ניצלה את היתרון המספרי וטעות קשה מאוד של שוער אלג'יר כדי לעלות ליתרון. רוברט קורן בעט כדור חלש מ-17 מטרים, כדור שחמק איכשהוא מתחת לידיו של קאוצ'י השוער האלג'יראי. 0:1 לא מוצדק לסלובניה.

הרכב אלג'יריה: קאוצ'י, בוגרה, בלחאג', יאהיה, האליצ'ה, לאקן, דג'נבור, מאטמור, זיאני, יבדה, קאדיר.

הרכב סלובניה: הנאנוביץ', ברקו, סולר, סזאר, קורן, בירזה, נובאקוביץ', ג'וקיץ', דדיץ', קירם, ראדוסלביץ'.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק