בלאט: מקווה לשחזר הישגי העבר

דייויד בלאט הוצג כמאמנה החדש של מכבי תל אביב במסיבת העיתונאים הרישמית לצידו של הקפטן הותיק דרק שארפ. בלאט הוסיף: "מכבי איבדה מהיופי והזוהר שלה". דרק שארפ: "אני אהיה כאן בעונה הבאה, בביטחון מלא"

יום ראשון 13 יוני 2010
שלמה חסיד
 התרגשות רבה ניכרת על הצוות הניהולי במכבי תל אביב הערב (ראשון) במסיבת העיתונאים, לאחר השנים הקשות האחרונות במועדון, הציבו הצהובים את דייויד בלאט כמאמן החדש בהיכל נוקיה. 

בלאט, שאימן את מכבי תל אביב בעבר והיה אף עוזר מאמן של פיני גרשון, חזר למועדון התל אביבי כדי לעשות סדר ולהשיב את הכבוד האבוד מהעונה הקודמת, בעקבות אובדן האליפות לגליל גלבוע.

במסיבת העיתונאים נכחו קפטן מכבי ת"א, דרק שארפ והמאמן החדש והטרי, דייויד בלאט, שחוזר להיכל נוקיה לאחר חמש עונות בגולה: "זה כיף לחזור למערכת שאני כל כך אוהב. אני מקווה מאוד לחזור על ההישגים של העבר שהיו לי כאן.

"לצערנו מכבי איבדה מעט מהיופי שלה והזוהר שלה. צריך להחזיר זאת לקבוצה כמובן בשביל האוהדים. החדווה של הקבוצה, סגנון המשחק. לתת יותר שהאוהדים שלנו שיתמכו בנו כמו פעם וכמו שאנחנו ניתן להם. הקבוצה תשתנה בעונה הקרובה, אבל לא יכול להגיד עד כמה. אנחנו רוצים לשפר ולעשות אחרת".

בלאט גם נשאל על סוגיית הישראלים של הקבוצה: "יש הרבה שחקנים שהיו כאן שעברו לאירופה. אנחנו בהחלט רוצים להחזיר את הזהות והבסיס הישראלי לקבוצה. אנחנו רוצים לקדם גם שחקנים שלנו מהמועדון שיהיו כלים להצליח".


בלאט: "אין כאן שחקנים כמו פארקר, צריך שחקנים כאלה שוב במכבי"

בלאט הוסיף על מצב הקבוצה: "מכבי לא אלופה, מכבי לא הייתה בפיינל פור האירופי מספר שנים. אין כאן שחקנים כמו מקדולנד, האפמן, פארקר ואחרים. צריך לחזור להישגים הללו. נעשה הכל עם עבודה נכונה לעמוד בציפיות הללו. זה לא יגיע ביום אחד.".

המאמן החדש גם ביקר את הפיינל פור הישראלי: "זו לא שיטה פיירית עבור הכדורסל. נכון, זו שיטה שיווקית טובה ואטרקטיבית. אבל אני מאמין מקצועי ועליי מוטלת העבודה לפי האופי שנקבע ואני לא מתכוון להתבכיין על כך". 

בלאט נשאל לגבי סוגיית חזרת שרונאס יאסיקביצ'יוס למכבי: "אני לא יודע מה המצב של שאראס בפנאתינייקוס. אני לא יודע מה האופציה שלו בעונה הבאה. כל שחקן היום באירופה, כל שחקן טוב באירופה, הוא אופציה למכבי תל אביב".

גם דרק שארפ, קפטן הקבוצה נכח במסיבת העיתונאים ואמר: "דייויד הוא משפחה כאן. חיכיתי הרבה זמן לרגע הזה, אני כבר מחכה לעונה חדשה, מעניינת, סוחפת לאוהדים ולנו. אנחנו רוצים את האוהדים כאן. הציפיות כאן תמיד גבוהות. אני אהיה כאן בעונה הבאה, תהיו בטוחים".

תמונה: באדיבות maccabifans

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק