יום כתום: הולנד גברה 0:2 על דנמרק

גם ללא אריאן רובן שנשאר על הספסל, נבחרת הולנד הייתה רחוקה מלהרשים אך ניצלה שער עצמי אומלל של דנמרק בפתיחת המחצית השנייה, קויט כבש את השני. בהמשך: קמרון מול יפן ואיטליה מול פרגוואי

יום שני 14 יוני 2010
מערכת מונדיאל

עד אתמול בערב עוד לא ראינו משחקים מרשימים למדי, אז גרמניה הציגה כדורגל משובח וניצחה 0:4 את נבחרת אוסטרליה האומללה. היום החלו משחקי בית 5 וכבר בפתיחה הפגיש את נבחרות הולנד ודנמרק.

אז נבחרת הולנד הייתה רחוקה מלהרשים, במיוחד במחצית הראשונה, אבל בסופו של דבר מדובר בפתיחה טובה עבור הנבחרת הכתומה. שער עצמי אומלל של פאולסן בשניות הפתיחה של המחצית השנייה הקנה להם את היתרון החשוב, אז ההולנדים השתחררו ולבסוף גם קויט מצא את הרשת אחרי מספר החמצות קורצות.

ההולנדים חששו כי יגיעו לדרום אפריקה ללא אריאן רובן, אך כוכבה של נבחרת האורנג' ובאיירן מינכן הצטרף באיחור וישב היום על הספסל. המשולש האימתני של הולנד כלל את ואן דר-וארט, ואן פרסי ודירק קויט, שמאחוריהם ווסלי שניידר. הקפטן ההולנדי, ג'יובאני ואן ברונקהורסט, חגג את הופעתו ה-100 במדי הנבחרת.

 בדנמרק העריכו עד הבוקר כי חלוץ ארסנל, ניקלאס בנדטנר, אינו כשיר במאת האחוזים וישתלב רק במהלך המשחק השני אולם ממש בסמוך לשריקת הפתיחה הוחלט כי החלוץ יפתח בהרכב.

המשחק נערך באצטדיון הסוקר-סיטי המפואר ביוהנסבורג. שפט את המשחק סטפן לנואה הצרפתי.

מהלך המשחק:

דקה 10: דירק קויט השתלט על כדור מחוץ לרחבה ובעט היישר לידיו של סורנסן, שלא התקשה לקלוט את הכדור.

דקה 20: השתחררות נהדרת של רובין ואן פרסי השאירה את רפאל ואן דר-וארט מרחק 16 מטרים מהשער, אך הבעיטה נבלמה על ידי הגנת דנמרק ויצאה לכדור קרן. ההולנדים עדיפים, ללא מצב ממשי עד כה.

דקה 21: ואן דר וארט מצא את עצמו באותו המיקום בדיוק, מרחק 16 מטרים מהשער ללא כיסוי אולם הפעם הבעיטה הלכה גבוה מעל השער.

דקה 27: רומדהאל הרים מצד ימין לרחבה ומצא את בנדטנר לבדו, אחרי שברח משלושה שחקני הגנה בכתום, ונגח מחמישה מטרים ליד קורת שערו של סטקלנבורג. מזל גדול לנבחרת האורנג'.

דקה 34: מתפרצת של דנמרק אחרי כדור קרן לא מוצלח של ואן דר-וארט כמעט והסתיימה בשער לטובת הדנים אך סטקלנבורג היה מוכן לבעיטה של רומדהאל.

דקה 37: שוב פעם סטקלנבורג נמצא במקום ומציל את ההולנדים: בנדטנר שלח את קאהלנברג, שמזווית קשה ניסה להכניע את השוער ההולנדי, שהתעופף והדף את הכדור לקרן. 

דקה 43: רובין ואן פרסי מוצא את עצמו לראשונה במשחק במצב כיבוש, אך מתוך הרחבה מנסה בעיטה מזווית קשה ומפספס את המסגרת בכמה מטרים.

מחצית שנייה:

דקה 46: כבר בשניות הפתיחה של המחצית השנייה הולנד עלתה ליתרון: יציאה רעה מאוד של סורנסן יצרה בלבול בהגנת דנמרק, רובין ואן פרסי הגביהה לרחבה וסימון פאולסן נגח לשערו שלו שער עצמי אומלל. 0:1 לכתומים.


פאולסן נוגח לשערו שלו ומכניע את סורנסן.

דקה 59: כדור רוחב של ואן פרסי השאיר את ואן דר וארט ברחבה ללא שמירה, האחרון ניסה בעיטה מתוחכמת וסורסנן קלט את הכדור.

דקה 70: בעיטה של ואן בומל מ-25 מטרים לא מצאה את המסגרת. המשחק נרגע מעט, כשההולנדים שולטים ושומרים על שער היתרון החשוב.

דקה 73: ואן בומל מתוך הרחבה שלח פצצה ואילץ את סורנסן להתמתח ולהציל שער בטוח. כדור הקרן שהוגבה מצא את ראשו של ואן פרסי שנגח לא טוב והחוצה.

דקה 82: בעיטה אדירה של ווסלי שניידר פוגעת באחד משחקני הגנת דנמרק וטסה היישר אל משקוף שערו של סורנסן.

דקה 85: אלייה בורח להגנה הדנית ובאחד על אחד מכניע את סורנסן אך נתקל בקורת השער, הכדור חוזר היישר אל דירק קויט שמשני מטרים ושער ריק כובש את השני של הולנד ומנצח את המשחק. 0:2.

דקה 89: אפלאיי באחד על אחד הכניע גם הוא את סורנסן, אך כמו אלייה במהלך השער השני - הכדור לא נכנס לרשת, הפעם זה היה פאולסן שתיקן את הטעות שעשה בהבקעת השער העצמי והוציא בוירטואוזיות את הכדור מהקו.

הרכב נבחרת הולנד: מארטן סטקלנבורג; גרגורי ואן דר ויל, ג'וני הייטינחה, יוריס מאתיסן, ג'יובאני ואן ברונקהורסט; מארק ואן בומל, נייג'ל דה יונג (דה זיאו, 89), ווסלי סניידר, רפאל ואן דר וארט (אלייה, 67) ; דירק קויט ורובין ואן פרסי (אפלאיי, 77)

הרכב נבחרת דנמרק: תומאס סורנסן, סימון קייאר, דניאל אגר, לארס יאקובסן, כריסטיאן פאולסן, מרטין יורגנסן, תומאס קאהלנברג (אריקסן, 73), סימון פאולסן, דניס רומדהאל, תומאס אנבולדסן (גרונקיאר, 57) וניקלאס בנדטנר (בקמאן, 62)

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק