לבוא בתלבושת לבנה

נבחרת "הכל לבן", נבחרת ניו זילנד פותחת את משחקיה מול סלובקיה, שרושמת בכורה היסטורית במונדיאל. ניו זילנד מוצלחת יותר בראגבי, ותנסה בדרא"פ למחוק את הבושה מהביקור האחרון ב-1982. שלישי 14:30 סלובקיה נגד ניו זילנד

יום שלישי 15 יוני 2010
מערכת מונדיאל
למרות שהספורט הלאומי בניו זילנד הוא בכלל ראגבי, הצליחו נבחרת "ההכל לבן" להעפיל בפעם השנייה לאליפות העולם בסך הכל, שהפעם הראשונה הייתה ב-1982 בספרד שם הפסידה את כל שלושת משחקיה וספגה לא פחות מ-12 שערים חובה. 

ביום שלישי (14:30, רוסטנברג) תנסה ניו זילנד להשיג נקודות בכורה היסטוריות מול נבחרת דיי מפתיעה בעצמה, נבחרת סלובקיה, שהעפילה בפעם הראשונה לבמה הגדולה ביותר, כך שהמון סטטיסטיקות חדשות יתלוו למשחק בין שתי נבחרות אלו. 

נבחרת סלובקיה תחת הדרכתו של ולדמיר וויס, שהגיע לנבחרת הלאומית בשנת 2008, אימן במרבית שנותיו בקבוצת ארטמדיה בראטיסלביה הסלובקית.  אין צורך להציג מספר שחקנים מובילים בסלובקיה, כמו מרטין סקרטל, הבלם של ליברפול האנגלית וגם כמובן את בנו של מאמן הנבחרת, שנקרא גם על שמו ולדמיר ווייס, שמשחק במנצ'סטר סיטי עם 9 הופעות במדים הלאומים. 

שיאן ההופעות בנבחרת הסלובקית הוא רוברט ויטק עם 70 הופעות ו-19 שערים במוניטין ומשחק בקבוצת ליל הצרפתית. 

מדינת האיים המרתקת והשקטה, ניו זילנד, שייכת ליבשת אוקיאנה ואפילו כמות התושבים שם פחות ממדינת ישראל, רק 4.1 מיליון איש נמצאים שם בעיקר בריטים, אירים, גרמנים צרפתים ואפילו איטלקים. 

בכדורגל העסקים קצת פחות מרהיבים וההישגים של הכלכלה המקומית, אבל השנה יש לאזרחים של ניו זילנד במה להתגאות. ריקי הרברט, שמאמן את הנבחרתת מאז 2005 במקביל עם הקבוצה וולינגטון פיניקס, פרש ממשחק פעיל ב-1989 והשאיפה שלו הייתה להוביל את ניו זילנד לבמה הגדולה ביותר. 

בסגל של ניו זילנד אפשר למצוא מספר שחקנים שאינם משחקים בליגה המקומית כמו רייאן נילסן הקפטן עם 41 הופעות אשר משחק בבלקבורן וגם סימון אליוט עם 63 הופעות והכובש הפורה שיין שמלץ עם 16 כיבושים.

בין השורות לקראת המשחק:

1. זה המפגש הראשון אי פעם בין שתי הנבחרות.

2. בהעפלה היחידה הקודמת של ניו זילנד ב-1982 הפסידו נבחרת ה"כל לבן" את כל המשחקים ולא השיגו נקודה אחת. 

3. גם בגביע הקונפדרציות ב-2009 ניו זילנד לא כבשה אף שער בכל שלושת המשחקים בטורניר. 

4. זהו המונדיאל הראשון של סלובקיה אי פעם שנמצאת בו. 

5. הכובש המצטיין של הנבחרת הסלובקית זהו סטנסילב ססטק, שכבש שש שערים במוקדמות המונדיאל. 

תמונה: גטי אימג'.  

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק