אכזבת עולם

אלופת העולם פתחה את משחקי המונדיאל מול פראגוואי ונכשלה בניסיון לנצח, 1:1 בסיום. אלקראס הדהים את איטליה, דה רוסי השווה במחצית השנייה. פירלו הפצוע לא שיחק

יום שני 14 יוני 2010
מערכת מונדיאל

 אלופת העולם יצאה היום לדרך במשחקי גביע העולם בדרום אפריקה 2010. הנבחרת האיטלקית של מרצ'לו ליפי נראתה רע מאוד בהכנה למונדיאל והתקשתה גם הערב, כששער שיויון של דה רוסי מכדור קרן הציל את האיטלקים.

מילים טובות מגיעות דווקא לנבחרת פראגוואאי. הנציגה הדרום אמריקאית סיימה במקום השלישי בבית המוקדמות של דרום אמריקה והציגה כדורגל חיובי בהחלט, גם ללא קרדוסו הפצוע (נכנס מחליף) ורוקה סנטה קרוז שפתח על הספסל. את הבית ישלים מחר המשחק בין ניו זילנד וסלובקיה.

את המשחק שפט המקסיקני בניטו ארחונדיה, באצטדיון הגרין פוינט בקייפטאון. לאורך כל המשחק ירד גשם שוטף.

מהלך המשחק:

דקה 15: האיטלקים שולטים בקצב המשחק ומניעים יפה את הכדור, אולם עד כה לא סיכנו את שערו של ויאר. נבחרת פראגוואי מתקשה לתקוף.

דקה 22: קרן לא מוצלחת של פראגוואי הובילה מתפרצת של האיטלקים, כשמונטוליבו היה לבדו ובעט מחוץ לרחבה, כדור שטוח היישר לידיים של השוער.

דקה 23: טורס בעט מ-18 מטרים כדור שטוח אך מחוץ לרחבה, במצב אולי המסוכן ביותר אליו הגיעה פראגוואי היום במשחק. 

דקה 24: המשחק נכנס לקצב, אולי בזכות הגשם השוטף שיורד. כדור שהוגבה לרחבה מצא את ג'ילארדינו, אולם חלוץ פיורנטינה עלה מעל כולם ונגח החוצה.

דקה 39: אנטולין אלקראס התרומם גבוה מעל כולם לכדור החופשי והעלה את פראגוואי ליתרון גדול ממצב נניח. האיטלקים שיחקו טוב אך לא הגיעו למצבים ממשיים וכעת אלופת העולם בשוק.

מחצית שנייה:

דקה 46: שוער אלופת העולם, בופון, נפצע והוחלף על-ידי מרקטי.

דקה 55: פראגוואי יוצאת במהירות הבזק להתקפה, ההגנה האיטלקית מתקשה בהרחקת הכדור וורה מתוך הרחבה משחרר פצצה, סנטימטרים ליד החיבורים והחוצה.

דקה 63: יציאה גרועה של ויאר בכדור הקרן, כשהוא מפספס את הכדור ומשאיר שער חשוף למען דניאל דה רוסי. אלופת העולם משווה ל-1:1.

דקה 66: לוקאס באריוס בורח להגנה האיטלקית ובפס מושלם נותן לסנטנה אפשרות להחזיר את הדרום אמריקאים ליתרון. החלוץ מפספס את הכדור ובועט ברשלנות החוצה.

דקה 80: שתי הנבחרות משחקות עם כלים התקפיים רבים במטרה להכריע את המשחק. האם אחת מהן תצליח?

דקה 83: מונטוליבו בבעיטה אדירה מחוץ לרחבה בחן את ויאר - הפעם השוער הפראגוואי היה מוכן והדף את הכדור לקרן.

הרכב נבחרת איטליה: בופון (מרקטי, 46); קריסטיקו, קייליני, קנבארו, זמברוטה; מונטוליבו, דה רוסי, מרקיסיו (קאמורנסי, 59), פפה, יאקווינטה וג'לארדינו (די נטאלה, 72)

הרכב נבחרת פראגוואי: ויאר; בונט, אלקראס, קסארס, דה סילבה, מורל; ורה, ריברוס, טורס (סנטנה, 60); ואלדס (סנטה קרוז, 68) ולוקאס (קרדוסו, 76)

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק