בית המוות משיעמום

מונדיאל 2010, בית ז': "בית המוות" נפתח בקול ענות חלושה וביכולת מביישת, כאשר נבחרות פורטוגל וחוף השנהב נפרדו בתיקו ללא שערים. כריסטיאנו רונאלדו בעיקר החמיץ, דידייר דרוגבה שותף 24 דקות

יום שלישי 15 יוני 2010
אייל כהן

שוב תיקו, שוב אכזבה. המונדיאל בדרום אפריקה עדיין לא מספק את הסחורה עבור מיליוני הצופים בגלובוס, כאשר בפתיחת משחקי בית המוות, בית ז' נפרדו חוף השנהב ופורטוגל בנקודה לכל צד ובתיקו מאופס ללא שערים.

הפתיחה של המשחק דווקא הראתה ניצוצות חיובים, כאשר כריסטיאנו רונאלדו הראה מעט מימה שהוא יודע עם פגז לקורה, אבל לאחר מכן לא ראינו כמעט מצב וחצי סביב שתי הנבחרות, שפשוט לא רצו להתקיף.

חבל, שדווקא בבמה הגדולה ביותר החליטו שני המאמנים על הרכב חסר חדות וחסר מוטיבציה, או שבעצם זו הרמה של שתיהן. מה שבטוח שמי שתהנה מהתיקו הזה, זו ברזיל שתנסה לפתוח פער משתיהן במשחק הפתיחה נגד קוריאה הצפונית.

מחצית ראשונה: רונאלדו במבצע יחיד ומיוחד

המשחק החל בקול ענות חלושה, כאשר כריסטיאנו רונאלדו ניסה את מזלו בבעיטיה מ-30 מטר הישר לחומה. בדקה ה-10 שוב כריסטיאנו רונאלדו שלח פצצה מ-20 מטר, שננעצה הישר בקורה, בארי השוער האפריקאי כבר נכנע. 


אוהד פורטוגלי עם משקפי תלת מימד ביציע (גטי אימג')

ההמשך היה פחות מלהיב מהפתיחה היותר מסקרנת, כאשר שתי הנבחרות שיחקו בעיקר באמצע המגרש. עד תום המחצית לא ראינו מצבים יוצאי דופן, במחצית שדיי איכזבה. 

מחצית שנייה: מצבים אין, שערים אפס

מבצע נהדר של חוף השנהב, שהחל אצל ארונה דינדאן באגף ימין שפרץ למרכז ומצא את סולומון קאלו פנוי, שבעט שטוח לידיים של אדוארדו מיגל. 


דיבור צפוף, רונאלדו בחוד השנהב (גטי אימג')

סוף הסאגה: דידייר דרוגבה עלה לשחק בדקה ה-63 במקום חברו לצ'לסי, סולומון קאלו. הדבר המשמעותי במחצית השנייה, הייתה התחלתו של גשם רציני במגרש. 

רונאלדו ניצל את המגרש הבוצי וניסה לכבוש שוב מ-30 מטר לשער, אבל הכדור טיפס מעל המשקוף מעלה. ממש בתוך תוספת הזמן של המשחק, ניסו שחקני חוף השנהב לגנוב גול ניצחון ואפילו דרוגבה היה שם אבל הריכוז שאף לאפס ברגע האמת.

חוף השנהב: בובקאר בארי, גי דמל, קולו טורה, דידייה זוקורה, סיאקה טיאנה, יאיא טורה, עמנואל אבואה, שייק טיוטה, ז'רביניו (קאדר קייטה, 82), סלומון קאלו(דידייר דרוגבה, 63), ארונה דינדאן.

פורטוגל: אדוארדו, פאולו פריירה, ברונו אלבש, ריקרדו קרבאליו, פאביו קואנטראו, פדרו מנדס, דקו (טיאגו, 62), ראול מיירלש (אמורים, 85), כריסטיאנו רונאלדו, דני (סימאו סמברוסה, 56), ליידסון.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק