מפגש אמריקאי בדרום אפריקה

בית ח' נפתח במפגש מרכז ודרום אמריקה, בין הונדורס לצ'ילה, כאשר שתיהן יחפשו ניצחון חשוב כדי להתברג לשלב הבא. הונדורס רושמת הופעה שנייה בסך הכל בגביע העולם, ואילו צ'ילה לא זוכרת מהו ניצחון בגביע העולם. רביעי, 14:30 הונדורס מול צ'ילה

יום רביעי 16 יוני 2010
מערכת מונדיאל
 הקרב על אמריקה: נבחרת מרכז אמריקה, הונדורס מגיעה בפעם השנייה בסך הכל לגביע העולם, ותפגוש במשחק הפתיחה של בית ח', את נבחרת צ'ילה שנתנה בראש לנבחרת דיי מוכרת, נבחרת ישראל במשחק הכנה האחרון. 

ב-1502 גילה כריסטופר קולומבוס את הונדורס בפעם הראשונה, לאחר שזו הפכה לחלק מאמריקה ועליה בעיקר שלטו הספרדים מהאימפריה דאז, מה שקבע את השפה הרישמית ספרדית במדינה בעלת 7 מיליון התושבים. 

הכלכלה זו לא הצד החזק של הונדורס עם קרוב ל-30 אחוזי אבטלה, שרובם מנסים את מזלם לעבור לארה"ב או לפחות לחמוק מבין הגבולות של מקסיקו השכנה. ומה עם הכדורגל? כוכב הקבוצה, ווילסון פלאסיוס, הקשר האחורי של טוטנהאם אחד השחקנים הטובים עם 69 הופעות וארבעה שערים. 

את הנבחרת מאמן ריינאלדו רואדה בן ה-53, מאמן קולמביאני שהוביל את הנבחרת בפעם השנייה בתולדותיה לגביע העולם. אומנם הוא לא שי חק כדורגל מקצועי בעברו, אבל בתור מאמן זה בהחלט לא ננקף לזכותו. 

האימפריה הספרדית לא הפסיקה לכבוש בזמנו מדינות וגם מדינת צ'ילה קיבלה עצמאות מספרד בשנת 1810 והפכה למדינה עצמאית עם 17 מיליון איש באוכלוסיה. בעיר הבירה סנטיאגו דה צ'ילה משוגעים על כדורגל. 

הנבחרת הצ'יליאנית מבקרת בפעם השביעית עד כה בגביע העולם, כאשר התוצאה הטובה ביותר הייתה במונדיאל 62, שבה סיימה במקום השלישי ותנסה לשחזר את ההישג הנפלא. 

את הנבחרת מאמן מרסלו ביילסה, מאמן יסודי, חדשן ומקצועי וירצה להניב תוצאות חיוביות עבור נבחרתו ביחד עם החלוץ המצויין והמסוכן הומברטו סואסה מסראגוסה הספרדית, שנחשב מלך שערי המוקדמות עם טכניקה וחוש נהדר לשערים.

בנוסף לסואסו משחקים בצ'ילה איסלה מאודינזה האיטלקית, ארתורו וידאל הקשר המצויין של לברקוזן, פרננדס הקשר של ספורטינג ליסבון וכמובן הבלם מגן פאבלו קונטרראס מפאוק סלוניקי עם 49 הופעות.

צ'ילה הצליחה להעפיל למונדיאל מהמקום השני בבית המוקדם עם נקודה פחות מברזיל, חמישה הפסדים, עשרה ניצחונות ושלושה תוצאות תיקו. ספרד כמובן שהפייבורטית ביותר בבית וצ'ילה עשוייה למצוא עצמה במאבק אירופאי דרום אמריקאי מול שוייץ של היצפלד. 

בין השורות לקראת המשחק: 

1. הונדורס וצ'ילה נפגשו בעבר בעיקר בחמישה משחקי ידידות וצ'ילה גברה שלוש פעמים. 

2. למרות זאת הניצחונות של הונדורס על צ'ילה היו בשני המפגשים האחרונים ביניהם. 

3. הונדורס כבשה בכל חמשת המפגשים נגד צ'ילה. 

4. זהו גביע העולם השני בסך הכל עבור הונדורס, והשביעי עבור צ'ילה. 

5. נתון ששווה להתיייחס אליו, הוא שנבחרת צ'ילה לא ניצחה ב-13 משחקי גביע העולם האחרונים, והאחרון ביניהם היה ב-1962 מול יגוסלביה. 

תמונה: גטי אימג'.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק