ספרד רוצה לכבוש את העולם

אלופת אירופה המכהנת, ספרד, נראית מצויין ורוצה להשיג את התואר בפעם הראשונה בהיסטוריה בהדרכתו של דל בוסקה. מנגד, היצפלד ושוייץ מכינים הפתעות. רביעי, 17:00 ספרד מול שוייץ

יום רביעי 16 יוני 2010
מערכת מונדיאל
 אלופת אירופה ואחת המועמדות הבכירות לזכייה בכתר, נבחרת ספרד בהדרכתו של ויסנטה דל בוסקה, אחד המאמנים המוערכים באירופה יפתח למפגש ראש מול ראש נגד הקבוצה החזקה ביותר בבית ח', נגד נבחרת שוויץ תחת הדרכתו של אותמאר היצפלד. 

נבחרת שוויץ כזכור העפילה מבית 2 מהמקום הראשון, אותו הבית שבו ישראל סיימה במקום הרביעי בלבד לאחר נבחרת לטביה עם שני הפסדים, כאשר לשווייץ היה רק הפסד אחד וספגה 8 שערים בלבד באותו הבית. 

נבחרת ספרד כאמור העפילה מהמקום הראשון בבית 5, כאשר ניצחה את כל 10 המשחקים ולא הפסידה או תיקו ולו פעם אחת, כאשר כבשה 28 שערים מול 5 שערי ספיגה (!).

שוויץ העפילה בפעם השמינית למונדיאל , כאשר במונדיאל האחרון בגרמניה סיימו בסיבוב השני, במקום העשירי והמכובד עם שתי ניצחונות, שני תוצאות תיקו ואף הפסד, רק מול אוקראינה שנכנעו בפנדלים 0:3. 

כוכב שוויץ הוא ארן דרדויק, חלוצה של לברקוזן המבטיח בן 22, עם 13 שערים העונה ונחשב לקלף הסודי של היצפלד. כמו כן נמצאים שם פיליפ סנדרוס, שמשחק באנגליה, מאנין הותיק שמשחק בציריך, בהארמי שמשחק בווסטהאם וכמובן בארנטה המשחק בלברקוזן. לכל הרשימה הזו מצטרף אלכסנדר פריי, החלוץ הותיק והמפורסם שמשחק בבאזל.

ומה לגבי אלופת אירופה ספרד? קשה להצביע על כוכב כזה או אחר, בנבחרת משופעת בכוכבים, אך החלוץ של ליברפול, פרננדו טורס ינסה להוכיח את כינויו 'אל ניניו' בבמה הגדולה ביותר, במיוחד לאחר העונה הכל כך קשה במרסיסייד. 

בהרכב הענקים של דל בוסקה נמצאים קרלוס פויל, סרחיו ראמוס, צ'אבי, צ'אבי אלונסו, אינייסטה, פדרו, יורנטה, דויד ויה ואיקר קסיאס וכמובן ויקטור ואלדס.

בין השורות לקראת המשחק: 

1. ספרד פגשה את שווייץ 18 פעמים ומעולם לא הפסידה. 15 ניצחונות ושלוש תוצאות תיקו. 

2. ספרד מעולם לא כשלה בלכבוש מול שוויץ. 

3. ספרד עומדת על 3.3 שערים בממוצע בשבעת המונדיאלים האחרונים. 

4. במונדיאל האחרון בגרמניה, שוויץ הפכה לנבחרת הראשונה שסיימה את הטורניר ללא שער זכות. 

5. שוויץ נכשלה בלכבוש בחמשת המשחקים מול נבחרות אירופאיות. 

תמונה: גטי אימג'.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק