קריעה בדרך למשחק שביעי

משחק חלש מאוד של בוסטון הוביל אותה לפיגור 20 נקודות כבר במחצית ולהעברת הכרעת האליפות למשחק שביעי ומכריע בלילה בין חמישי לשישי.זה נגמר בתבוסה ענקיעת של 67:89 ללייקרס ושוויון 3:3 בסידרה. קנדריק פרקינס בספק גדול למשחק המכריע

יום רביעי 16 יוני 2010
מערכת TELESPORT
 בוסטון סלטיקס הגיעה מעודדת ללוס אנג'לס לאחר שהובילה בסידרה 2:3 והיתה זקוקה לניצחון אחד כדי להשיג את האליפות ה18 בתולדותיה וכאשר זה דווקא בסטייפלס סנטר של לוס אנג'לס, ההישג מקבל משמעות מיוחדת.

בוסטון היתה מעודדת גם מהעובדה שהיא הקבוצה השני בטיבה בליגה במשחקי החוץ העונה וגם לאור העובדה כי ניצחה כבר בלוס אנג'לס במשחק השני. אך בוסטון שכחה שכדי לנצח ולפתוח את השמפניות, היא גם צריכה לעשות דבר לא פשוט שנקרא: לנצח את המשחק.

הירוקים סבלו מאחד המשחקים החלשים שלהם בעונות האחרונות. גם בעונות לפני הגעתם של ריי אלן וקווין גארנט, לא נראתה בוסטון רע כמו נראתה היום. 

תחילת הרבע הראשון עוד היה צמוד אך לקראת סיומו ההחטאות השכיחות של האורחים השאירו אותם עד ניקוד נמוך ובסיום הרבע 18:28 ללייקרס. בנוסף לכך, איבדו הסלטיקס כבר בדקה השישית את קנדריק פרקינס שנפ לא טוב על הרגל וכרגע הסנטר המצוין של הירוקים בספק גדול גם למשחק השביעי.

במחצי השניה הסיפור היה זהה. נראה כי שחקני בוסטון כבר חשבו על החגיגות בסיום במקום על המשחק. לוס אנג'לס פשוט לא ריחמה על בוסטון בהגנה ובסיום המחצית 31:41 ללייקרס  וידיעה ברורה שרק רצף אירועים מאוד לא סביר יגרום לבוסטון לקחת אליפות.

גם הרבע השלישי לא בישר טובות לירוקים.  רג'ון רונדו, קווין גארנט ופול פירס, שהיו צריכים לדחוף את הקבוצה קדימה, היו חלשים מאוד בהתקפה ובסיום הרבע השלישי התוצאה היתה 51:76.

הרבע האחרון היה לפרוטוקול בלבד ושני הצדדים הבינו כי אין טעם להשאיר את הכוכבים הגדולים על הפארקט אלא עדיף לתת להם לנוח לקראת המשחק האחרון לעונה הננוכחית.

זה נגמר 67:89 ללייקרס. בבוסטון יצטרכו לחפור עמוק בספרי ההיסטוריה כי להיזכר מתי סיימו משחק עם 67 נקודות בלבד. דבר אחד בטוח, בוסטון חייבת להתעורר ומהר לפני המשחק האחרון. הנתון המעודד מבחינתה הוא שלוס אנג'לס עדיין לא ניצחה שני משחקים ברצף בסידרה הזאת.

את בוסטון הוביל רי י אלן עם 19 נקודות אך גם זה לא מספיק טוב לקבוצה שרוצה להיות אלופה. קובי סיים עם 26 נקודות ונהנה מ17 של גאסול ו15 של רון ארטסט שסוף סוך הגיע לסידרה.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק