אחד ודי: צ'ילה ניצחה 0:1 את הונדורס

יום המשחקים השישי של גביע העולם יצא לדרך: עוד לפני נבחרות ספרד ושוויץ, נבחרת צ'ילה שלטה לכל אורך המשחק ניצחה 1:0 את הונדורס משער של בוסז'ור

יום רביעי 16 יוני 2010
מערכת מונדיאל

יום המשחקים השישי של גביע העולם בכדורגל יצא לדרך. עוד לפני נבחרות ספרד ושוויץ, צ'ילה פגשה את הונדורס ויחסי הכוחות הברורים נראו לכל אורך המשחק. 

הנבחרת הצ'יליאנית שלטה, החמיצה רבות ומנגד כמעט ולא סבלה מאיומים על שערה, אך כמו בכל משחקי המונדיאל עד כה, זכינו לצפות רק בשער אחד. למרות חולשותה של הונדורס, הנבחרת שהציגה את היכולת החלשה ביותר במונדיאל עד כה, בוסז'ור היה במקום לדחוק את הכדור לרשת בדקה ה-34, בשער שקבע את תוצאת המשחק.

הצ'יליאנים יכולים להיות מעודדים מהיכולת אותה הציגו, למרות היריבה הנחותה, אך יהיה עליהם לשים דגש רב על הסיומת אם ברצונם להעפיל לשלב שמינית הגמר. הונדורס? היא כנראה תצטרך לחשוב איך לא לרדת מובסת במשחק הבא מול ספרד.

זהו היה משחק הבכורה באצטדיון בנלספרויט, המכיל 43,500 מקומות.

מהלך המשחק:

דקה 3: ואלדיביה סוחט כדור חופשי מסוכן, אליו ניגש מתיאס פרננדז והקשר הכל-כך מוכשר של צ'ילה מפספס את המסגרת בסנטימטרים.

דקה 7: ניסיון ראשון של הונדורס לכיוון שערו של בראבו: נונייז בעט מחוץ לרחבה, הכדור פגע בדרך בשחקן הגנה צ'יליאני ומשם בבטחה לידייים של השוער.

דקה 9: ניסיון מעניין של וידאל ממרחק רב כמעט ומפתיע את ויאדרס, אך השוער של הונדורס מתעשת וקולט את הכדור לאחר השמטה קלה.

דקה 18: יציאה רעה של בלם צ'ילה, פונסה, מאפשרת לפאבון לבעוט בחופשיות אך הכדור בורח לו ויוצא החוצה. 

דקה 20: בעיטה טובה של אספינוזה מהונדורס פוגעת בדרך במדל הצ'יליאני ויוצאת לכדור קרן. מהצד השני מתפרצת נהדרת של סאנצ'ז מסתיימת בבעיטה שנבלמת לכדור קרן לטובת הנבחרת מדרום אמריקה.

דקה 25: קרן נהדרת מגיעה לראשו של ארתורו וידאל ושחקן ההגנה הצ'יליאני נוגח גבוה מעל השער ממצב מסוכן.

דקה 34: צ'ילה משחקת מצוין ועולה ליתרון מוצדק: כדור עומק נהדר אל עבר ואלדיביה, כל שנותר לחלוץ הוא להעביר כדור לרוחב לבוסז'ור שדוחק מקרוב. 0:1 לצ'ילה.

דקה 39: הונדורס מנסה שוב ושוב בעיטות מרחוק. גם הפעם זה היה נונייז שפספס את המסגרת בכמה מטרים.

דקה 44: צ'ילה שוטפת את המגרש ומגיעה לרחבה פעם אחר פעם אולם מתקשה עד כה לממש את הנוכחות ברחבה לשערים.

דקה 45: כדור חופשי מ-33 מטרים הולך למסגרת, השוער הצ'יליאני בראבו לא לוקח סיכונים והודף לכדור קרן.

מחצית שנייה:

דקה 47: המשחק מעט גדול מדי על השופט מאיי סיישל. אחרי מספר שריקות גבוליות ושליפת כרטיסים צהובים מיותרים, השופט מקפח את הונדורס ולא שורק לעבירה באיזור גבולי, ייתכן בתוך רחבת ה-16.

דקה 60: המחצית השנייה רגועה יותר. צ'ילה שולטת במשחק אך עד כה לא ראינו ברבע השעה של המחצית השנייה איומים על שערי הנבחרות.

דקה 62: מבצע אישי נהדר של ואלדיביה היה חייב להסתיים בשער השני של צ'ילה אבל החמצה גדולה של החלוץ באחד על אחד מותירה את הדרום אמריקנים ביתרון של שער אחד בלבד.

דקה 64: ויאדרס, שוער הונדורס, מספק את אחת ההצלות הגדולות ביותר שנראו השנה בכדורגל. וידאל מוריד עם הראש כדור רוחב נהדר לעבר פונסה, שמארבעה מטרים מצליח לסחוט הצלה מדהימה של השוער. עדיין רק 0:1 לצ'ילה.

דקה 74: צ'ילה ממשיכה לשהות ברחבת היריבה אבל מתקשה למצוא את המסגרת. הפעם זהו היה איסלה שנגח מקרוב החוצה.

דקה 80: סאנצ'ז היה פנוי מרחק 20 מטר מהשער ובעט ברשלנות החוצה.

דקה 90: גונזאלס המחליף הספיק לבעוט פעמיים בתוך דקה מעל השער. השופט הוסיף שלוש דקות תוספת זמן.

הרכב נבחרת הונדורס: ויאדרס; מנדוזה, צ'אבז, פיגרואה, איזגירה; אספינוזה, גבארה (תומאס, 64), פלאסיוס, אלבארז; נונייז (מרטינז, 78) ופאבון (וולקאם, 60)

הרכב נבחרת צ'ילה: בראבו; איסלה, מדל, פונסה, וידאל (קונטרראס, 81); מיאר (ג'ארה, 52), קרמונה, פרננדז; סנצ'ז, ואלדיביה (גונזאלס, 87) ובוסז'ור

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק