הסתיים בסנסציה

מונדיאל 2010: המחזור הראשון של שלב הבתים היה מנומנם, עד שאלופת אירופה נעלה אותו עם הפסד 1:0 מפתיע לחבורה הלוחמת של אוטמר היצפלד. אחרי 52 דקות של שליטה ספרדית, השוויצרים הדהימו עם שער ניצחון מרגליו של פרננדס

יום רביעי 16 יוני 2010
מערכת מונדיאל

נבחרת ספרד פתחה הערב (רביעי) את משחקיה בבית ח' של המונדיאל עם הפסד 1:0 כואב ומפתיע לנבחרת שוויץ, במסגרת משחק הנעילה של המחזור הראשון בשלב הבתים. אחרי 52 מאופסות, ג'לסון פרננדס כבש את השער היחיד במשחק והעניק לנבחרתו ניצחון יקר ערך.

אלופת אירופה, המועמדת הבכירה לזכייה במונדיאל הנוכחי, קיוותה לעשות צעד ראשון לעבר זכייה ראשונה בתולדותיה בגביע העולמי על חשבון חניכיו של של אוטמר היצפלד, אך השוויצרים יצאו כשידם על העליונה.

הספרדים אומנם שלטו באופן מוחלט במשחק לאורך רובו, אך השוויצרים הסתגרו בהגנה ומילאו בדקדקנות את הטקטיקה של היצפלד, אשר שמרה על שער נקי של נבחרתו.

מהלך המשחק:

על אף שליטה מלאה של הספרדים במחצית השעה הראשונה למשחק, לא הצליחו לחדור את ההגנה השוויצרית. ההזדמנות הגדולה הראשונה של אלופת אירופה הגיעה בדקה ה-24, אז פיקה נשלח לתוך הרחבה בכדור מצוין של אינייסטה, אך הכדור שבעט לעבר שערו של בנאליו, נבלם ברגלו של השוער.

קסיאס המוםבדקה ה-30, אינייסטה קיבל כדור עומק, דהר לעבר השער וספק הוכשל על סף הרחבה. השופט הורה להמשיך, אך הקוון סימן לעבירה. וייה בעט את הכדור החופשי, אך נעצר בחומה ולא השכיל להעלות את נבחרתו ליתרון.

בדקה ה-52, שוויץ הדהימה איצטדיון שלם כשעלתה ליתרון 0:1. בתום התקפה מתפרצת נהדרת, ג'לסון פרננדס דחק את הכדור מקרוב פנימה והותיר את קסיאס חסר אונים. 

כרבע שעה לאחר מכן, שיתוף פעולה בין וייה לטורס הסתיים בבעיטה לא מדויקת של האחרון, שחלפה מעל המשקוף של בנאליו.

הספרדים המשיכו לחפש את שער השוויון, ובדקה ה-70, בעיטה אדירה של צ'אבי אלונסו נעצרה בקורה, והתוצאה נותרה בעינה.

4 דקות חלפו לפני שדרדיוק יכול היה להכפיל את התוצאה, אך שלח את הכדור מקרוב לקורה.


הרכב נבחרת ספרד: איקר קסיאס, סרחיו ראמוס, קרלוס פויל, ג'רארד פיקה, חואן קאפדוילה, סרחיו בוסקטס (פרננדו טורס 62'), דוד סילבה (חסוס נבאס 62'), צ'אבי אלונסו, צ'אבי הרננדס, אנדרס אינייסטה (פדרו 77'), דויד וייה.

הרכב נבחרת שוויץ: דייגו בנאליו, סטפן גרישטינג, בנג'מין הוגל, רטו זיגלר, פיליפ סנדרוס (סטיב פון ברגן 36'), סטפן ליכשטיינר, ג'לסון פרננדס, טרנקילו בארנטה, גוקהאן אינלר, בלייס קופו, ארן דרדיוק (הקאן יאקין 79').

צילום: getty images.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק