פורלאן השתיק את הוובוזלות

צמד של דייגו פורלאן (24, 80), יחד עם שער מקנח של פריירה (90) השתיקו את הוובוזלות ביציעים והעניקו לאורוגוואי ניצחון 0:3 על דרום אפריקה. הנבחרת מדרום אמריקה בדרך לשמינית הגמר, המארחת בדרך החוצה

יום רביעי 16 יוני 2010
מערכת מונדיאל
סיבוב המשחקים השני של שלב הבתים במונדיאל 2010 נפתח הערב (רביעי) עם ניצחונה של נבחרת אורוגוואי על המארחת- נבחרת דרום אפריקה בתוצאה 0:3. דייגו פורלאן כבש צמד שערים בדקות ה-24 וה-80, פריירה הוסיף שער מקנה במהלך תוספת הזמן, והנבחרת מדרום אמריקה עשתה צעד משמעותי לעבר שמינית הגמר.

שתי הנבחרות עמדו ערב המשחק על מאזן זהה, כמו גם לשתי הנבחרות הנוספות בבית, אחרי שמארחת הטורניר סיימה בתיקו 1:1 את משחקה הראשון מול מקסיקו ואילו אורוגאווי נפרדה בתיקו מאופס מצרפת, ואורוגוואי היתה זו שרשמה את ניצחון הבכורה בבית.

מהלך המשחק:

קרלוס אלברטובדקה ה-6, אורוגוואי הגיעה להזדמנות הראשונה שלה במשחק, כאשר פורלאן ירה כדור חופשי שנעצר בחומה הדרום אפריקנית.

8 דקות לאחר מכן, טשבלאלה ניסה להפתיע את מוסלרה עם בעיטה מרחוק, אך הכדור שלו חלף מעל השער.

בדקה ה-24, פורלאן קבע יתרון 0:1 לאורוגוואי. החלוץ ירה כדור מכ-25 מטרים, שפגע במוקואנה ועשה דרכו לרשת.

פחות מ-8 דקות חלפו לפני שסוארז רשם הזדמנות להכפיל את התוצאה, אחרי שחדר לרחבה ובעט מקרוב רק לרשת החיצונית.

7 דקות בתוך המחצית השניה, סוארז ספק נפל ספק הופל ברחבה ע"י קומאלו ודרש מהשופט להורות על הנקודה הלבנה, אך האחרון הורה להמשיך.

בדקה ה-66, גאצ'ה הגביה כדור לתוך תיבת החמש, מפלה הקדים את מוסלרה אך נגח החוצה. 3 דקות לאחר מכן, מודיסה ניסה את מזלו עם בעיטה מ-20 מטרים, אולם מוסלרה היה דרוך וקלט.

בעיצומם של הנסיונות של המארחת להשיג את השוויון, ספגו הם שתי מכות גדולות. סוארז הוכשל ברחבה ע"י קונה. השופט הורה על הנקודה הלבנה ושלף את הכרטיס האדום מכיסו. פורלאן ניגש לבעוט את כדור העונשין ושלח אותו לרשת העליונה. 0:2 מבטיח למדי לאורוגוואי.

עמוק בתוך תוספת הזמן- פריירה כבש את השלישי לזכותה של אורוגוואי. סוארז הגביה מימין ופריירה נגח פנימה. 0:3 בסיום.

הרכב נבחרת דרום אפריקה: איטומלנג קונה (הורחק 76'), סיבוניסו גאצ'ה, בוגנאני קומאלו, ארון מוקואנה, לוקאס תוואלה, רנילווה (סופרייז מורירי 57'), קחישו דיחאסווה, טקו מודיסה, סטיבן פינאר (ג'וזפס 79'), סיפיווה טשבלאלה, קטלגו מפלה.

הרכב נבחרת אורוגוואי: פרננדו מוסלרה, דייגו לוגאנו, דייגו גודין, חורחה פוסילה (אלברו פרננדז 71'), מקסי פריירה, דייגו פרז (וולטר גרגאנו 90'), אחידיו ארבלו ריוס, אלברו פריירה, דייגו פורלאן, לואיס סוארז, אדיסון קבאני (סבסטיאן פרננדז 90').

צילום: Getty Images.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק