משעמם. אפילו המספרים מוכיחים

המחזור הראשון של המונדיאל הסתיים, ומספרים עלובים כאלה- גם המקטרגים הגדולים ביותר של הכדורגל העולמי לא ניבאו. המדהים: החולשה של האירופאיות. כל המספרים לפניכם

יום רביעי 16 יוני 2010
שלמה חסיד
משחקי המחזור הראשון של השלב הראשון במונדיאל הגיעו לסיומם בהפתעה ענקית, אבל הניצחון של שוויץ על ספרד היה בעצם המשחק היחיד שהפתיע ולמרות שנכבש בו שער אחד בלבד, הוא גרם ללא מעט צופים לשבת מרותקים מול הטלוויזיה.

בחינה סטטיסטית של המספרים של המחזור הראשון מלמדת על מחזור עצוב, נטול כמעט הפתעות ונטול שערים. המספרים הדי עלובים, יש לומר, לפניכם.

בסה"כ נכבשו 25 שערים ב-16 משחקי המחזור הראשון, ממוצע של פחות מ-2 שערים למשחק. נמוך, נמוך מאוד.

שני משחקים הסתיימו בתיקו 0:0, דווקא משחקים של נבחרות שנחשבות התקפיות: צרפת מול אורוגוואי וחוף השנהב מול פורטוגל. שישה משחקים הסתיימו בתוצאה 0:1.

רק  ארבע נבחרות הצליחו לכבוש יותר משער אחד במשחק: דרום קוריאה, שניצחה 0:2 את יוון, הולנד שניצחה 0:2 את דנמרק, גרמניה שניצחה 0:4 את אוסטרליה וברזיל שניצחה 1:2 את צפון קוריאה. שאר 28 הנבחרות לא הצליחו לכבוש יותר משער אחד, אם בכלל. מן הסתם, אף נבחרת לא הצליחה להפוך פיגור לניצחון, ואף נבחרת לא הבקיעה 3 שערים, מלבד גרמניה שהבקיעה רביעייה.

אף שחקן לא הצליח לכבוש צמד שערים בכל אחד מ-16 המשחקים. 4 שחקנים הורחקו, ממוצע של הרחקה למשחק ב-1 מכל 4 משחקים.

היבשת האיכותית עד כמו מסתמנת כיבשת דרום אמריקה. 3 מ-5 הנציגות של היבשת השיגו ניצחון: ברזיל על צפון קוריאה, ארגנטינה על ניגריה וצ'ילה על הונדורס. היבשת החלשה ביותר מסתמנת כאפריקה. אומנם גאנה ניצחה אתת סרביה, אבל דרום אפריקה סיימה רק בתיקו את משחקה הביתי מול מקסיקו ואילו אלג'יריה, ניגריה וקמרון הפסידו. בצפון-מרכז אמריקה הנתונים לא רעים: ארה"ב סיימה בתיקו מול אנגליה, מקסיקו נפרדה בתיקו מדרום אפריקה והונדורס הפסידה לצ'ילה.

ההפתעה הגדולה היא היבשת האסייתית, שנחשבת ליבשת החלשה מכולן. שתי נציגות מהיבשת, יפן ודרום קוריאה ניצחו. צפון קוריאה ואוסטרליה הפסידו, אבל ההפסדים היו לברזיל וגרמניה, שנחשבות לשתיים מהנבחרות הטובות בעולם. ניו זילנד, שעלתה אחרי משחק מול יריבה אסייתית (בחריין), השיגה תוצאת תיקו מכובדת מול סלובקיה.

ואירופה? 9 נבחרות אירופאיות פתחו משחקים מול שאר העולם, והמאזן עלוב. 5 משחקים הסתיימו בתיקו, 2 ניצחונות הושגו (סלובניה גברה על אלג'יריה וגרמניה על אוסטרליה) ו-2 נבחרות אירופאיות הפסידו (סרביה לגאנה ויוון לדרום קוריאה). שאר האירופאיות נפגשו זו מול זו.

צילום: Getty Images.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק