אניימה לא הספיק: מהפך ליוון

מונדיאל 2010, בית ב': טעות קשה של וינסנט אניימה סידרה לטורוסידיס שער ניצחון 1:2 ליוון על נבחרת ניגריה, שנותרה עם 0 נק'. אוצ'ה כבש ראשון, קייטה הורחק

יום חמישי 17 יוני 2010
אייל כהן

יוון יכולה לרשום הישג היסטורי במונדיאל בדרום אפריקה, עם ניצחון היסטורי ראשון אי פעם באליפות העולם לאחר מהפך 1:2 על נבחרת ניגריה, שנאלצה להסתדר עם 10 שחקנים מהדקה ה-32.

למרות ההפסד של ניגריה, היא עדיין בתמונת העלייה לשלב הבא, במידה ויוון תפסיד לארגנטינה והנבחרת האפריקאית תנצח את דרום קוריאה. הערב וינסנט אניימה, שוערה של הפועל ת"א וניגריה היה טוב, אבל טעות אחת בלבד עלתה בשער היתרון של היוונים.

אין ספק כי היתרון המספרי של יוון עזר מאוד. ראינו את ניגריה מאבדת את עצמה במרכז השדה מאז שסאני קייטה הורחק, והבילבול והסדר במרכז השדה נעלם כלא היה. יוון הייתה צריכה לסיים בכמות שערים גבוהה יותר, אך רק יכולת מצויינת של אניימה מנעה זאת.

לאחר כשבוע מפתיחת המשחקים אפשר באמת להנות מיום המשחקים הנוכחי שהחל עם הפצצה של נבחרת ארגנטינה ומשחק מהנה של יוון שמנצחת את ניגריה. כן ירבו. ומילה לסיום, הנה גם נבחרת שוייץ מהבית הישראלי שהייתה בבית הישראלי ביחד עם נבחרת יוון, שניצחה הערב. 

מחצית ראשונה: שערים וגם כרטיס אדום

10 דקות של משחק ב'פריי סטייט' יכולת מאוד חלשה של שתי הנבחרות שעדיין לא הצליחו לסכן את השערים. 

הסכר נפרץ לאחר 15 דקות בלבד, כאשר כדור חופשי פשוט של קאלו אוצ'ה מאגף שמאל, הכדור חלף על כל המגינים ופשוט חדר לשער - 0:1 לניגריה


אוצ'ה חוגג לזכות ניגריה, טאיוו מאחוריו (גטי אימג')

עוד מפנה קיצוני במשחק צפינו בדקה ה-32 כאשר משום מקום החליט סאני קייטה ניסה לפגוע ללא כדור בטורוסידיס, והשופט מיד שלף לעברו כרטיס אדום דרמטי. ניגריה ב-10 שחקנים. 

חמש דקות לתום המחצית, וינסנט אניימה עצר כדור בטוח שכמעט וחדר פנימה, מבעיטה סלפינגידיס, שנותר מאוכזב מאוד. 

שער השוויון של יוון היה באויר, כאשר התקפה מהירה מאגף ימין, הכדור הגיע לסלפינגידיס, שהשלים את ההחמצה הקודמת שלח פגז לשער, הכדור שינה כיוון פגע בבלם הניגרי והטעה את אניימה - 1:1 מוצדק

מחצית שנייה: טעות אחת של וינסנט עלתה בהפסד לניגריה

בחצי השני ניגריה ניסתה להשיג עוד שער, אבל נאלצה לוותר על טאיוו שמתח את השריר ולא יכל להמשיך. 

מתח אדיר בדקה ה-58 כאשר וינסנט אניימה הציל שער בטוח לנבחרת ניגריה מהזדמנות אדירה של קארגוניס, הכדור המשיך למתפרצת מהאגף השני. אובאסי הוציא מתפרצת מסר ליעקובו שבעט נהדר אבל צורבאס עצר, הכדור החוזר חזר לאובאסי שמקרוב בעט החוצה. 


הקהל היווני בפעולה (גטי אימג')

אניימה המשיך להראות יכולות אדירות, כאשר סמארס נגח לפינה והשוער הניגרי עצר מצויין, אולם בדקה ה-70 טעות קשה של אניימה, שהשמיט כדור פשוט שינה כיוון לטורוסידיס שמקרוב  קבע מהפך - 1:2 ליוון.

ניגריה: וינסנט אניימה, צ'ידי אודיאה, דני שיטו, ג'וזף יובו, טאייה טאיוו, קאלו אוצ'ה, דיקסון אטוהו, הרונה לוקמן, סאני קייטה (הורחק), פיטר אודמווינגי (אובאסי, 46), אייגבני יעקובו.

יוון: אלכסנדרוס צורבאס, לוקאס וינטרה, סוטיריוס קירגיאקוס, סוקרטיס פפאסטאטופולוס (סמארס, 37) , אברם פפאדופולוס, ואסיליס טורוסידיס, אלכסנדרוס ציוליס, גיורגוס קרגאוניס, קוסטאס קצוראניס, דימיטריס סלפינגידיס, תאופניס גקאס (ניניס, 79).

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק