סה לה וי: מקסיקו חבטה בצרפתים

מונדיאל 2010, בית א': יכולת אנמית של צרפת, שנמצאת בדרך החוצה, הוביל להפסד 2:0 נגד מקסיקו המלהיבה והצעירה, משערים של הרננדז ובלאנקו הותיק (פנדל), שמקרבים את נבחרת שלושת הצבעים לשלב הבא

יום חמישי 17 יוני 2010
אייל כהן

החלום של צרפת התנפץ לרסיסים. נבחרת ה'טריקולור', שעלתה בזכות יד האלוהים 2 של תיירי הנרי למונדיאל בדרום אפריקה על חשבונה של אירלנד, קיבלה את שכרה בהפסד 2:0 מול מקסיקו היום (חמישי) בזכות ולא בחסד, ומקרבת את חניכיו של חאבייר אגירה לשלב הבא.

ריימונד דומנאק, מאמנה של צרפת, לא ידוע היכן הוא היה עד עתה, כי הנבחרת שבהדרכתו נראתה כבוייה, משעממת, לא יצירתית שתלויה בעיקר על המבצעים של פרנק ריברי, שהוא לבדו לא יכל להושיע.

מקסיקו שווה שלב הבא. גם אורוגוואי מאותו הבית מראה כי יבשת אמריקה ודרום אמריקה בדרך לכבוש את המונדיאל הקרוב.שחקנים כמו בלאנקו הותיק, דוס סנטוס, קרלוס ולה ואחרים היו נהדרים ומראים אופי אדיר ועתיד נהדר לנבחרת שלושת הצבעים.

מחצית ראשונה: אין מצבים, אין שערים

מקסיקו פתחה בהתלהבות את המשחק, כאשר כדורי עומק נשלחו לולה, שמקרוב הפציץ את השער מעט גבוה. מקסיקו המשיכה במשחק המהיר ובעיקר הסתמכה על מתפרצות, אך ללא הועיל. 


המין היפה בדרום אפריקה (גטי אימג')

בדקה ה-26 מבצע אדיר של סלסידו באגף שמאל של ההתקפה, ההגנה הצרפתית לא הצליחה לשמור עליו וכמעט הוא הצליח להכניע את הוגו לוריס. מקסיקו המשיכה להראות חדות, אבל הסיומת לא הייתה טובה. 

מחצית שנייה: הסכר נפרץ, השערים הגיעו

במחצית השנייה צרפת לקחה את ההובלה ומקסיקו חזרה לאחור. מאלודה ניסה לבדוק את ערנותו של אוסקר פרז בשער, והוא הציל שער בטוח מהצרפתי. 

הקרח נשבר במחצית השנייה, בדקה ה-63 כאשר כדור עומק ענק נשלח להרננדז, שהגיע אחד על אחד מול לוריס והכניע את השוער הצרפתי וקבע יתרון לאמריקאים - 0:1 למקסיקו


הקהל המקסיקני בתלבושת המסורתית (גטי אימג')

צרפת נראתה כבוייה לגמרי, כאשר בדקה ה-77 סחטה מקסיקו פנדל מהטריקולור המתפרקים - בלאנקו הותיק לקח את הבעיטה לפינה השמאלית פנימה - 0:2 למקסיקו.

צרפת: הוגו לוריס, בקארי סאניה, וויליאם גאלאס, אריק אבידל, פטריס אברה, אבו דיאבי, ז'רמי טולאלן, פלורן מאלודה, פרנק ריברי, סידני גובו (ואלבואנה, 69), ניקולא אנלקה (גייאנק, 46).

מקסיקו: אוסקר פרז, ריקרדו אוסוריו, פרנסיסקו רודריגז, רפא מארקז, הקטור מורנו, קרלוס סלסידו, אפריין חוארז (הרננדז, 55), חרארדו טוראדו, ג'ובאני דוס סנטוס, גיז'רמו פרנקו (בלאנקו, 62),  קרלוס ולה (באררה, 31).

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק