סוויט 16: לוס אנג'לס שוב אלופה

זה לא היה גמר גדול ואפילו אחד מהחלשים ביותר שהיו בשנים האחרונות אך ללוס אנג'לס זה ממש לא משנה. לאחר קרב מותח, ניצחו הלייקרס 79:83 את בוסטון וזכו באליפות מספר 16 בתולדותיהם. קובי הוכתר כMVP

יום שישי 18 יוני 2010
מערכת TELESPORT
 זה אולי לא יהיה אחד מהגמרים שייכנסו לספרי ההיסטוריה אבל הדבר היחיד שחשוב היא שבסיומו לוס אנג'לס לייקרס הוכתרה כאלופות הNBA לעונת 2009/2010 וכתה בתואר ה16 בתולדותיה.

המשחק הלילה היה המשחק השביעי והאחרון בהחלט בסידרת המר בין שתי היריבות הגדולות ביותר בליגה. זוהי, למעשה, סידרת הגמר מספר 12 בין שתי הקבוצות בהיסטוריה.

על פי המשחק נראה כי המעמד ישב להרבה מאוד שחקנים בראש והמתח שיבש לשחקנים מהלכים שבמעמדים אחרים היו עושים ללא בעיות. כוכבים כמו ריי אלן, פול פירס וגם קובי בראיינט ופאו גאסול עד לרבע האחרון, נראו כמו צל של עצמם במשך רוב המשחק. התוצאה הנמוכה הלילה לא הושגה בזכות הגנות חזקות אלא משום שהידיים לא השחקנים הראשים רעדה והרבה מאוד זריקות פשוטות פשוט ל נכנסו.

בוסטון הגיעה למשחק לאחר שהתיגה את משחקה הגרוע ביותר בשנים האחרונות במשחק השישי בו הובסה ב22 הפרש. הלילה, פץחה בוסטון מצוין את המשחק. הירוקים שלטו בשדה ונהנו מפתיחה חלשה מאוד של הלייקרס. בסיום הרבע הראשון הובילה בוסטון 14:23.

הלייקרס התאוששו מהר מאוד בתחילת הרבע השני. כבר לאחר חמש דקות השוו הלייקרס את התוצאה. בוסטון עוד הספיקה לחזור להוביל ולמחצית ירדו הקבוצות כאשר התוצאה היתה 34:40 לאורחים. בוסטון ירדה עם ההובלה אך ירדה מאוכזבת מהידיעה שהיא שלטה במחצית ויכלה לרדת עם יתרון הרבה יותר גבוה.


בוסטון במלחמה עם קובי הלילה

דווקא כאשר לוס אנג'לס היתה חייבת פתיחה חזקה של המחצית השניה, האירועים במשחק הלכו בדיוק ההיפך. שבע דקות ברבע השלישי ובוסטון הובילה ביתרון הגבוה במשחק, 13 נקודות. אך מאז הכל היה לייקרס. פאו גאסול התעורר וביחד עם משחק נהדר של רון ארטסט הובילו את הלייקרס לצמצום הפיגו עד ל53:57 בסיום הרבע.

הרבע האחרון היה כולו של האלופים. קובי בראיינט התעורר אף הוא והבלאק ממבה, שעד לרבע האחרון החטיא כמה זריקות מאוד לא אופיניות, חזר להתאפס והחל לצלוף. בוסטון נראתה רע מאוד בהתקפה והתקשתה לבצע מהלכים פשוטים ולקלוע ליי-אפים קלילים. המשחק היה צמוד עד לשניות האחרונות בו. כל פעם שבוסטון התקרבה, היו אלו גאסול וארטסט שהחזירו את היתרון המבטיח ללייקרס. זה נגמר 79:83 והכתיר את המקומיים לאלופים בפעם השניה ברציפות

פול פירס סיים כקלע הבולט של בוסטון עם 18 נקודות אך היה עם אחוזים רעים מהשדה. קווין גארנט הוסיף 17. ראשיד וואלאס פתח את המשחק נהדר אך נחלש לאחר מכן והסתבך בביית עבירות. בצד של הלייקרס, קובי בראיינט סיים עם 23 נקודות אך עם מאזן של 6 מ24 מהשדה. רון ארטסט הציג את משחקו הטוב ביותר העונה, בדיוק ברגע הנכון, וסיים עם 20 נקודות כאשר גם גאסול נתן את תרומתו עם 19 נקודות.

בסיום הוכתר קובי בראיינט כMVP של סדרת הגמר ואמר"אני מודה לקהל הנהדר שיש לנו כאן שבלעדיו לא יכולנו לנצח היום. זוהי האליפות המתקוה ביותר שלי משום שהיא היתה הקשה ביותר וגם בגלל שזה מול בוסטון"


"כן. יש לי טבעת חמישית. יש בעיה ??:

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק