האליפות המתוקה מכולן

לקובי בריאנט כבר יש חמש אליפויות אך אין לו ספק שזו המתוקה מכולן וההסבר שלו הוא פשוט: "בגלל שזה בוסטון. בגלל שזה היה הכי קשה". פיל ג'קסון: "אקח החלטה לגבי ההמשך בשבוע הקרוב"

יום שישי 18 יוני 2010
מערכת TELESPORT

הלוס אנג'לס לייקרס זכתה הלילה באליפות ה-16 בתולדותיה ורחוקה אליפות אחת בלבד מלהשוות את מאזן 17 האליפויות של יריבתה המושבעת ממסצ'וסטס.

קובי בריאנט, כוכב הלייקרס, עונד כבר חמש טבעות על ידו, אך מי שחושב שהאליפות הזו פחות מרגשת אותו מאשר הראשונה טועה. 

"זו האליפות הקשה והמתוקה מכולן ללא ספק. בגלל שזה הם. בגלל שזה היה הכי קשה ובהרבה מכל האליפויות הקודמות".

כדי להבין על מה קובי מדבר, צריך להסתכל על מאזן הגמרים בין שתי האימפריות. הקבוצות נפגשו כבר 12 פעמים במעמד הגדול ובוסטון היתה עם ידה על העליונה 9 פעמים. זו בסה"כ הפעם השלישית בלבד שהלייקרס גוברת על בוסטון בגמר, הפעמיים הקודמות היו ב-1985 ו-1987, וזו גם הפעם הראשונה שהלייקרס עושה זאת במשחק שביעי מול הסלטיקס.

קובי הוסיף ואמר על ההישג: "רציתי את האליפות הזו כל-כך ולפעמים כשאתה רוצה ככה משהו זה בורח לך מהיידים. אני רוצה להודות לבחורים שהיו שם בשבילי ועשו זאת בגדול".

מאמנו של קובי, פיל ג'קסון, הפך לא מכבר למאמן המעוטר בהיסטוריה והלילה גם הישווה את שיא הטבעות לאדם אחד העומד על 11 והיה שייך עד הלילה באופן בלעדי לביל ראסל שהשיג אותן כשחקן.

ג'קסון, שדיבר במהלך העונה על האפשרות שזו עונתו האחרונה על הקווים, עקב עייפות ושחיקה, אמר בסיום המשחק: "אני חייב לקחת עכשיו נשימה ארוכה וקצת זמן כדי לחשוב על ההמשך. זה הישג נהדר. תוך שבוע אחליט לגבי ההמשך".

גם בסוגיה זו היה לקובי מה לאמר כמובן והוא אמר בחיוך גדול: "פיל יודע כמה אני רוצה שהוא יישאר. אמרתי לו כבר בצורה ברורה ובוטה כמה אני רוצה שהוא יישאר".

בצד המפסיד עמד המאמן דוק ריברס, שקבוצתו עשתה פלייאוף אדיר כשהגיעה ללא יתרון ביתיות בשום שלב מלבד הראשון עד כדי 5 נקודות מהתואר הנכסף. ריברס אמר בסיום ההפסד: "צריך לתת קרדיט גדול ללייקרס, הם היו מצויינים". 

ריברס לא התבייש גם לספר על האווירה בחדר ההלבשה בסיום: "יש הרבה בכי בחדר ההלבשה. הרבה אנשים שאכפת להם. אני לא חושב שהיתה שם עין אחת יבשה, החבר'ה מרגישים רע מאוד אבל כולם מחבקים את כולם ותומכים".

גם הטראבל מייקר הנצחי של ה-נבא, רון ארטסט, לא יכל להסתיר את האושר שלו בסיום. ארטסט, שזכה הלילה סוף סוף באליפות הראשונה שלו אחרי 11 שנות משחק, בהן עבר לא פחות מחמש קבוצות ואין ספור שערורייות וסקנדלים, ידע היטב למי הוא הכי צריך להודות בסיום: "קודם כל אני רוצה להודות לכל החבר'ה מהשכונה שלי ובעיקר בעיקר לפסיכיאטרית שלי, היא עזרה לי מאוד".


תמונות: Getty Images

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק