סרביה עצרה את גרמניה

מונדיאל 2010: אחרי שדילגה בקלילות על פניה של אוסטרליה, גרמניה התקשתה מול סרביה ונכנעה לה 1:0, אחרי שנותרה ב-10 שחקנים עם הרחקתו של קלוזה (37), ודקה לאחר מכן נקלעה לפיגור מרגליו של יובאנוביץ'. אם זה לא מספיק, פודולסקי החמיץ פנדל (60)

יום שישי 18 יוני 2010
מערכת מונדיאל

נבחרת גרמניה רשמה הערב (שישי) הפסד בכורה במונדיאל 2010, כשנכנעה 1:0 לנבחרת סרביה בפורט אליזבט. 

אחרי הניצחון המרשים על אוסטרליה (0:4), ידעו חניכיו של יואכים לב כי ניצחון שני ברציפות יוביל אותם בדרך הבטוחה לשלב שמינית הגמר, אך נותרו ב-10 שחקנים כבר בדקה ה-37, עם הרחקתו של קלוזה, נקלעו לפיגור פחות מדקה לאחר מכן מרגליו של יובאנוביץ', וסבלו מהחמצת פנדל של פודולסקי (60). 

מן העבר השני, הסרבים הצליחו להתאושש מההפסד 1:0 לגאנה במשחק הפתיחה, והותירו לעצמם סיכוי להתברג בשלב הבא.

מהלך המשחק:

הגרמנים פתחו בהתלהבות, וכבר בדקה ה-3 חדירה קיבל כדור נהדר מאוזיל, אך מקרוב שלח אותו אל מעל השער. 4 דקות לאחר מכן, פודולסקי ירה טיל אדיר שחלף ליד קורת שערו של סטויקוביץ'.

בדקה ה-11, סרביה רשמה הזדמנות ראשונה במשחק. נינקוביץ' קיבל כדור נפלא ברחבה, והמשיך אותו מהאוויר החוצה. השופט הספרדי הרבה לשלוף כרטיסים צהובים, וכבר בדקה ה-22 עמד מספרם על 4. בדקה ה-37, קלוזה ספג כרטיס צהוב שני והורחק- גרמניה ב-10 שחקנים.

פחות מדקה חלפה לפני שיואכים לב ונבחרתו ספגו מכה נוספת. יובאנוביץ' השתלט על כדור ליד תיבת החמש, ומקרוב גלגל פנימה- 0:1 לסרביה. על סף השריקה להפסקת המחצית, הזדמנות כפולה של הגרמנים להשיג שוויון. כדור של חדירה נבלם במשקוף, מספרת של מולר נעצרה בקו השער ע"י קולארוב.

כ-10 דקות בתוך המחצית השניה, שווינשטייגר רשם הזדמנות מצוינת כששלח כדור חזק מקצה הרחבה, אך סטויקוביץ' היה במקום כדי להדוף. בדקה ה-57, פודולסקי נשלח בכדור עומק מצוין של אוזיל, דהר לרחבה ובעט לעבר הפינה, לא מדויק והחוצה.

בדקה ה-60, כדור עונשין מ-11 מטרים לזכותה של גרמניה, בעקבות נגיעת יד של וידיץ' ברחבה. פודולסקי בעט, סטויקוביץ' קלט. עדיין 0:1. 7 דקות לאחר מכן, מן העבר השני, קראסיץ' יכול היה להכפיל את התוצאה, אך הפצצה ששלח נעצרה במשקוף.הרכב נבחרת גרמניה: מנואל נוייר, ארנה פרידריך, פר מרטסאקר, פיליפ לאהם, הולגר באדשטובר, סמי חדירה, בסטיאן שווינשטייגר, מסוט אוזיל (קאקאו 70'), תומאס מולר (מרקו מרין 70'), לוקאס פודולסקי ומירוסלב קלוזה (הורחק 37').

הרכב נבחרת סרביה: ולדימיר סטויקוביץ', ברניסלב איבנוביץ', נמניה וידיץ', נבן סובוטיץ', אלכסנדר קולארוב, מילוש קראסיץ', דיאן סטנקוביץ', זדרבקו קוזמנוביץ', מילאן יובאנוביץ', מילוש נינקוביץ' (גויקו קצ'אר 70') וניקולה זיגיץ'.


צילום: Getty Images.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק