נותרו עם ההבטחות

הם מדברים על אליהו והלפרין ומביאים את בורשטיין וכדיר. מפיצים ספינים כאילו הולכים להביא לפה סנטר אימתני, ובסוף מביאים ילד מהמכללות שלא מבין מה מחכה לו. מצד שני כמו שהיורוליג נראה, אפילו עם סגל כזה אפשר לעשות פיינל פור

שבת 19 יוני 2010
שלמה חסיד
 לא נעים להיות בצוות המוביל של מכבי תל אביב. להנהלת הקבוצה אין ברירה אלא להביא לפה שחקנים מהדרג השלישי ביבשת, ממשיכי דרך לוויז'נייבסקי, אנדרסון ואידסון. הבעיה היא בעיקר כספית. למכבי פשוט אין תזרים מזומנים כמו היווניות והספרדיות, ולכן היא חייבת להתבסס על מציאות, ומכאן קצרה הדרך לקומבינות.
 
אין לי רבע טענה לדיוויד פרדמן, משפחת רקנאטי או שמעון מזרחי שיבדלו לחיים ארוכים. הם עושים במכבי  את המיטב, וגם על זה צריך לברך. אמנם הם לא שופכים על מכבי כספים בלי חשבון, אבל הם יודעים היטב שכל שקל שייצא מהקופה לא יחזור אליהם לעולם.

לכן, הם מתבססים על שיווק אגרסיבי, עיתונות מגוייסת, ספינים חסרי כיסוי, ובעיקר על קהל אוהדים פנאטי שאוהב את הקבוצה באופן עיוור וממש לא אכפת לו להפריש כל קיץ כאלף יורו למנוי, בשביל לקבל קבוצה מהדרג השלישי באירופה.

הציון שאני נותן לרכש שעשתה עד עכשיו מכבי הוא חלש, אולי חלש פלוס. עם כל הכבוד לבורשטיין או אלישי כדיר, תותחים באירופה הם לא. ג'ף פוט? בשביל ה"ביג מנים" האמיתיים של היבשת הוא לא יותר מחטיף קליל בין הארוחות.

איפה הסיפורים על משאים ומתנים עם שחקני דרג ב' באירופה כמו הלפרין או אליהו? מתברר שיותר קל להדליף קשקושים כאלה  לעיתונאים, והרבה יותר מסובך לבצע את העיסקאות האלה בפועל. עובדה שעד לרגע כתיבת הבלוג הזה, איש במכבי לא יצר קשר עם עורך הדין יוסי גאייר המייצג את השניים, בשביל לברר כמה בכלל הם דורשים (אגב, מדובר בסכומים שמכבי לא מוכנה לשלם אפילו לזרים).

עכשיו הגענו לשאראס, הספין הקבוע של כל קיץ בחמש השנים האחרונות. גם הקיץ הזה לא היססו כלי התקשורת לפרסם שהליטאי בדרך לקאמבק, למרות גילו המופלג וגופו הרעוע. כששאלתי  את דיוויד בלאט האם יש ממש באינפורמציה הזאת קיבלתי תשובה שתרגומה לעברית מדוברת היא שהעניין בכלל לא על הפרק.

אז נכון שהיה עדיף שאנשי מכבי היו יוצאים לתקשורת ומספרים לנו את האמת, מצד שני זה היה יוצר קשיים בגיוס ספונסרים ובמכירת המנויים, והרי ידוע שכסף הוא שיקול  עיקרי במעלה כשמדובר בביזנס לכל דבר כמו מכבי.

ולמרות הכול אני אופטימי. שהרי ידוע לכולם שהיורוליג הוא מפעל די מצחיק, עם קבוצות בינוניות ושחקנים חלשים, ובהרבה מקרים די בסגל פושר למדי כמו שמכבי מציבה, בשביל לטפס עד לפיינל פור, בואכה הגמר (כשגם הנפת הגביע באה בחשבון, ביום נתון). כולנו זוכרים איך רק לפני חודשיים פרטיזן בלגרד היא שחצצה בין מכבי לבין הפיינל פור, כאשר ברור לחלוטין שאם דיוויד בלאט ולא פיני היה עומד אז על הקווים, מכבי היתה מגיעה למעמד ארבע הגדולות של היבשת בברסי.
   

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק