לא מרשימים אבל יעילים

כמו במשחק הקודם מול דנמרק, הולנד שוב איכזבה עם כדורגל אפור, אבל הצליחה לנצח 0:1 משער של ווסלי שניידר בדקה ה-53. תיקו במשחק בין דנמרק לקמרון מאוחר יותר, יבטיח להולנד כבר היום מקום בשמינית הגמר

שבת 19 יוני 2010
מערכת מונדיאל
 נבחרת הולנד זכורה לחובבי הכדורגל במיוחד בזכות הטוטאל פוטבול בעידן ריינוס מיכלס, אולם הולנד מודל 2010 היא בעיקר נבחרת יעילה והיעילות הזו באה לידי ביטוי גם היום בדרבן, כאשר הנבחרת של ואן מרוויק השיגה ניצחון שני בטורניר, 0:1 על יפן והיא עם רגל וחצי בשמינית הגמר. 

כמו במשחק מול דנמרק, הולנד לא הציגה כדורגל גדול אבלשער אחד של שניידר בדקה ה-53 הספיק להולנדים כדי לנצח. יפן, שיחקה מצויין במיוחד אחרי השער של הולנד והצליחה להגיע למצבים אבל היתה נאיבית ולא הצליחה להשוות. הולנד ממשיכה הלאה, יפן תפגוש  במחזור האחרון את דנמרק, למשחק שצפוי להיות הקרב על המקום השני בבית.

מחצית ראשונה

הולנד פתחה טוב את המשחק ורשמה חצי מצב עם מספרת של דירק קויט, אולם מה שראינו בחצי שעה הראשונה היה בעיקר ניסיונות סרק של הולנד לתקוף והגנה מאוד מאורגנת של היפנים, שלא איפשרו להולנד להגיע לשום מצב ממשי.

באמת שרצינו לכתוב על המחצית הראשונה המזוויעה הזו, אבל כדורגל כל כך חלש לא שווה אפילו מילה אחת. המחצית הראשונה, הכי חלשה עד כה במונדיאל הסתיימה ללא שערים וללא מצבים.

מחצית שניה

ואן מארוויק לא עשה חילופים במחצית, אבל הולנד עלתה עצבנית למחצית השניה והחלה לשלוח יותר שחקנים קדימה. בדקה ה-49 ואן בומל מצא בכדור ארוך נפלא את ואן פרסי, ששלח מהאוויר כדור לא טוב החוצה.

בדקה ה-53 נשבר הקרח. ווסלי שניידר, אלוף אירופה עם אינטר השתלט על כדור תועה ושלח פצצה אדירה לרשת היפנית. 0:1 להולנד.

הגול של הולנד העיר דווקא את יפן, שהחלה ליזום וסיכנה מאוד את השער ההולנדי. בדקה ה-68 יפן כמעט כבשה, אבל מתאייסן הרחיק ברגע האחרון כדור רוחב מאוד מסוכן.

איברהים אפליי המחליף היה יכול להגדיל את היתרון אבל החמיץ פעמיים מצבים של אחד על אחד עם השוער היפני. בדקה ה-90 יפן כמעט הענישה, אבל בעיטה של טנקה מקרוב חמקה החוצה.

הרכב הולנד: סטקלנבורג, ואן דר וויל, היינטיחה, מאתיסן, ואן ברונקהורסט, ואן בומל, קויט, דה יונג, ואן פרסי, שניידר, ואן דר וארט.

הרכב יפן: אייג'י קאוואשימה, טוליו טנאטה, יוג' נקזוואה, יאוצ'י קומאנו, יוטו מגאטומו, יאסוהיטו אנדו, דאיסוקה מאטסוי, מקוטו האסבה, קאיסוקה הונדה, יושיטו אוקובו, יוקו אבה.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק