היו מחבלים ערבים ויהודים

לוני הרציקוביץ' היה במצב רוח קרבי אחרי הדיון בועדת המשמעת של ההתאחדות: ב-48 משחקים היו קריאות גזעניות, רק אנחנו הועמדנו לדין, השופטים בשאר המשחקים חרשים? הקריאות נגד טועמה - לא גזעניות

יום רביעי 31 ינואר 2007
אשר גולדברג, עדי גלסקה
בין הדין המשמעתי של ההתאחדות דן היום בכל מה שצוין בדו"ח השופט בדרבי האחרון בין מכבי ת"א להפועל ת"א (זריקת רימוני עשן מיציע הפועל ת"א ומכבי ת"א, נהמות לעברו של ברוך דגו וקריאת גזעניות לכיוונו של סלים טועמה).

בדיון נכחו הבעלים של מכבי ת"א, לוני הרציקוביץ', מנכ"ל הפועל ת"א, אריה הרשקוביץ', הדיינים, דויד לב וישראל סלע ושני שוטרים - שמעון לביא, מפקד כח המשטרה בבלומפילד וסגנו, דויד עטיה.

לוני הרציקוביץ' "הדליק" את הרחוב הספורטיבי, באמירותיו על ההבדלים בין אמירה גזענית, לאמירה שהיא אמירת דיבה.

הרציקוביץ' פרש את טענותיו בפני הדיינים והתקשורת: "סלים טועמה אינו מחבל ולכן הקריאה הנפשעת הזו, הרעה והמכוערת אינה גזענית.  משחקים ללא קהל מייצרים 2 עוולות - נזק פיננסי, ועוולה נוספת שבגלל 2 אחוזים מאשימים את האחרים. נערער ונלך עד לעליון אם נקבל עונש אם נקבל רדיוס. צריך להעביר את הסמכות לקבוצות, עכשיו היא אצל המשטרה. ב-48 משחקים היו קריאות גזעניות, רק אחת הועמדה לדין, בשאר המשחקים השופטים חרשים?

"גם השירים שאנחנו שיכורים ונאצים אינה גזענית פשוט כי אנו לא נאצים. גם לי קראו נאצי ומחבל ושאר האמירות הנפשעות, שאומריהם צריכים להיענש בחומרה רבה מאוד. אנחנו הרי יודעים שהיו מחבלים ערבים ויהודים. אסור להתבלבל בין המושגים, כי זה עושה עוול בלתי נסלח".

"אנחנו נמתין להחלטת השופטים. ברור שאם הפסיקה שלהם תהיה קשה נעביר את ההליך לבית הדין העליון האזרחי. אני שוב מבהיר, ויכול להצטער על האמירות שמחייבות ענישה כבדה. נראה לי שכמעט כולם מקצרים את דברי ויוצרים אמירה שאינה מובנת לחלק מהכותבים".

על ההאשמות של הפועל ת"א כלפיו, אמר לוני:"הם כנראה לא שמעו את כל הדברים שלי וחיים על שמיעת דברים שמקצרים אותם. אני ביחסים טובים עם רוב ראשי הפועל ת"א. אשוחח בנושא עם מוני הראל, אני לא מבין את ההודעה שלהם לתקשורת".

לגבי ההעברה של לירן כהן למכבי פ"ת, אמר הרציקוביץ': "כולם ביחסים בסדר. לירן כהן עבר למכבי פ"ת כי אנחנו רוצים שהוא ישחק. לגבי האחים לוזון: "האחד צריך לעבור חינוך מחדש. בני משפחה לא יכולים לנהל את ההתאחדות וגם לנהל קבוצה".

הרציקוביץ' אמר גם כי שמע דברים שונים מטענותיהם של השוטרים לביא ועטיה כאשר דיבר עם מפקד המחוז ואין כוונה לפעול באופן משמעותי נגד הקבוצה.

הרשקוביץ' טען בדיון כי: "הרימונים היו בצבע כחול-צהוב ולכן מדובר באוהדי מכבי".

צילום ועריכה: יותם רונן

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק