בכל זאת יגיעו למרות הכל

כל מה שאנגליה צריכה הוא ניצחון אחד כדי להשתחרר ולזרום הלאה. גרמניה – כמו אנגליה – תיקח את המשחק שהיא צריכה ותמשיך הלאה מהמקום הראשון. אורוגוואי ומקסיקו? יכולות לסגור ביניהן על תיקו

יום ראשון 20 יוני 2010
עובד קראוס

 תזכרו את הרגע הזה. כולם נופלים בכל פעם מחדש במלכודת אופיו של גביע העולם כטורניר. כל מה שאנגליה צריכה הוא ניצחון אחד כדי להשתחרר ולזרום הלאה. זה יקרה מול סלובניה, כי אם כל הכבוד לחבורה הלוחמת והמרשימה של מאתייש קק, אנגליה איכותית יותר, טובה יותר וצריכה להמשיך לשלבים הגבוהים ביותר.

למעשה, היא נתקלה בשתי יריבות קשות מאוד. ארה"ב סחטה תיקו גם מאיטליה במונדיאל הקודם ואלג'יריה יודעת לשחק כדורגל. אל תופתעו אם חניכיו של אחמד סעדאן יהיו אלו שיצטרפו לקאפלו ורוני בשלב הבא.

למרות הפסימיות בממלכה, אני אופטימי מתמיד: אנגליה תעבור לשמינית-הגמר ולא רק אליו.

גרמניה הלכה לישון

0:4 מצד אחד הוא ניצחון מסוכן מאוד. הוא גורם לך להיות מאוד שאנן. זה מה שקרה ליוגי לב ושחקניו שהתייצבו למשחק מול סרביה שהוכתה מול גאנה, ללא אותו הלהט שאפיין אותם במשחק הפתיחה. התוצאה: משחק על החיים ועל המוות מול גאנה במחזור האחרון. אל דאגה חברים, גם גרמניה – כמו אנגליה – תיקח את המשחק שהיא צריכה ותמשיך הלאה מהמקום הראשון. סרביה, במשחק הקרבה ענקי, הוכיחה שהיא ראויה להמשיך עמה הלאה וכך אכן יקרה. אילו רק הסרבים היו מגלים את אותה רוח לחימה במשחק מול גאנה, היה להם גם את המקום הראשון והמפתיע. גאנה ואוסטרליה הוכיחו ב-1:1 ביניהן כי הן בהחלט מכבדות את המעמד אליו הגיעו, אך אינן באמת ראויות להימנות על 16 הטובות בעולם.

כשלון קמרוני מוחץ

הולנד בחצי הילוך ראשון הפכה לנבחרת הראשונה שהבטיחה בוודאות את מקומה בשמינית-הגמר. לא מול דנמרק וודאי שלא מול יפן, למדנו משהו על העתק דהוי מהנבחרות ההולנדיות הגדולות של פעם. אבל מה זה משנה? העיקר הכרטיס. 

גם דנמרק רחוקה מלשכנע וזו לבטח הנבחרת הכי חלשה שהייתה להם ב-30 השנים האחרונות. אך עדיין אינטליגנציית המשחק והטקטיקה – הכניעו את הכישרון מהצד האחר. אינני יודע להבטיח אם הדנים יגברו על היפנים שצריכים למעשה נקודה במשחק האחרון ביניהן כדי להמשיך הלאה. כמו שזה נראה, המטוטלת נוטה דווקא לכיוון יפן שנראית נמרצת ורעננה יותר מהדנים המתכלים.

קמרון? אכזבה קשה כמו כל האפריקאיות. פול לה-גואן כשל בתפקידו ועדיף לו שלא יחזור ליאונדה. במונדיאל הראשון על אדמת אפריקה, עם סמואל אטו בשיאו וצוות מוכשר לצדו – הייתה צריכה קמרון להגיע לשלבים הגבוהים ביותר בטורניר. נראה כי הלחץ הכניע את האריות הבלתי ניתנים להכנעה. אל תתפלאו אם דווקא מול הולנד הם יתעוררו וינצחו.

אורוגוואי ומקסיקו יכולות לסגור ביניהן על תיקו

המצב בבית 1 מפתיע וכמעט שלא מותיר סיכויים למארחת דרום אפריקה ולצרפתים המאכזבים שיפגשו לקרב מדוכאים. אורוגוואי ומקסיקו יכולות לסגור ביניהן על תיקו שיקפיץ את שתיהן הלאה, אך אין ספק שמקסיקו לא רוצה שחזור של שמינית-הגמר מול ארגנטינה (2006) וגם אורוגוואי לא רוצה שחזור שכזה (1986) – מה שאולי מבטיח מעט עניין משתי הנבחרות הללו שנהנו עד כה בעיקר מחולשת יריבותיהן.

 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק