הפועל תא נגד ז'לז'ניצאר. צפו בקבוצה

הפועל ת"א תשחק במוקדמות הסיבוב השני נגד קבוצת ז'לז'ניצאר סראייבו מבוסניה. צפו בוידאו של הקבוצה הבוסנית ואוהדיה הפנאטים. המשחק הראשון בבלומפילד. שכטר: "לא מצפים למשחק נוח"

יום שני 21 יוני 2010
מערכת TELESPORT

הגרלת מוקדמות ליגת האלופות יצאה היום לדרך ובישרה להפועל תל-אביב אמנם הגרלה שעל הנייר מצטיירת כקלה, אך האדומים ייאלצו לשחק במגרש עוין במיוחד בסראייבו בדרך למטרה - שלב הבתים של ליגת האלופות.

הפועל ת"א הוגרלה לסיבוב המוקדמות השני של ליגת האלופות מול קבוצת ז'לז'ניצאר הבוסנית. המשחק הראשון יתקיים ב-13 או ב-14 ביולי באצטדיון בלומפילד והגומלין שבוע לאחר מכן בסראייבו, בוסניה.

איתי שכטר אמר לאתר הרשמי של הפועל ת"א מיד לאחר ההגרלה: "קבוצה שהיא אלופת בוסניה לא יכולה להיות חלשה ואנחנו לא מצפים למשחקים נוחים בליגה שמורכבת מאלופות".

ז'לז'ניצאר זכו בעונה שעברה באליפות בוסניה לאחר שסיימו את הליקה עם 61 נקודות מ-30 משחקים. המועדון נוסד בשנת 1921, אפילו לפני הפועל ת"א. הם משחקים באצטדיון צ'רבאביה בסראייבו, המכיל 24,000 מקומות. צבעי הקבוצה הם כחול ולבן. 

היא זכתה בארבע אליפויות בוסניה, כאשר בשנת 1972 היא זכתה באליפות הליגה היוגוסלבית. הקבוצה גם זכתה בשלושה גביעים בבוסניה ובשני גביעים ליגה. בשנת 1984/5 הגיעה הקבוצה להישג הגדול ביותר שלה באירופה שהגיעה עד לחצי גמר גביע אופ"א (אז הגביע השלישי בחשיבותו). בשנת 1972, אז זכו בסיום העונה באליפות יוגוסלביה, הם הגיעו לשלב רבע גמר גביע אופ"א.

לצפייה בקהל המדהים של הבוסנים צפו כאן.

השנים האחרונות היו מעט פחות טובות עבור ז'לז'ניצאר, אשר לא הצליחה להעפיל לשלב הבתים בליגה האירופית. גדול הישגיה היה בהעפלה לסיבוב השלישי והמכריע על העפלה לליגת האלופות בעונת 2002/3, אך הקבוצה הפסידה 0:5 בסיכום שני המשחקים לניוקאסל האנגלית. בעשנת 1985, אז הגיעו לחצי גמר גביע אופ"א, הם הפסידו בסיכום המשחקים 3:4 לקבוצת וידטון ההונגרית. 

את הקבוצה מאמן עמר אוסים, בן ה-42, שהיה בעברו שחקן עבר בבוסניה. המאמן גדל במועדון והוא בנו של איביצ'ה אוסים, אחד מאנשי הכדורגל הגדולים בתולדות בוסניה. כמקובל בכדורגל הבוסני, מדובר בקבוצה שנהנית מתמיכה אדירה של הקהל, שקרוב לוודאי ימלא את האצטדיון במשחק הגומלין מול הפועל ת"א. הקהל מרבה לעודד ומשתמש באמצעי פירוטכניקה רבים במהלך המשחקים.

הפועל תל-אביב, הדאבליסטית הישראלית, תהיה מדורגת עד לשלב הבתים בליגת האלופות ובהחלט שואפת להגיע לראשונה בתולדותיה למעמד.  אם הפועל אכן תעפיל לסיבוב המוקדמות השלישי על חשבון הבוסנים, היא תשחק ב-27 או ב-28 ביולי כשהגומלין ייערך שבוע אח"כ. בסיבוב זה ההגרלה מתפצלת לקבוצות אלופות ולקבוצות שלא זכו באליפות, כך שהפועל ת"א תוכל לפגוש אך ורק קבוצות שזכו במדינתן באליפות.

לצפייה בקהל המדהים צפו כאן.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק