זידאן: צרפת יכולה לזכות במונדיאל

זינאדין זידאן עומד במוקד הסערה בנבחרת הצרפתית. המאמן הצרפתי, ריימונד דומנק, טוען כי זידאן הוא זה ביקש מהשחקנים לבקש לשנות את הטקטיקה ערב המשחק מול מקסיקו

יום שני 21 יוני 2010
מערכת מונדיאל
צרפת סוערת בעקבות שביתת השחקנים באימון יום ראשון, שהגיעה בעקבות סילוקו מהנבחרת של החלוץ ניקולה אנלקה, סילוק שנבע מהקללות שאנלקה הטיח במאמן ריימונד דומאנק לאחר ההפסד המביך למקסיקו, 0:2.

ביממה האחרונה התערבב שמו של זינאדין זידאן כמי שהיה אחד מאלה שהוביל למהומה הענקית. על-פי פרסומים בצרפת, ביקשו מספר שחקנים מהנבחרת הצרפתית מהמאמן ריימונד דומנק, יממה לפני המשחק מול מקסיקו, לשנות את העמידה הטקטית על כר הדשא במשחק מול מקסיקו.

המאמן הסכים לבקשת שחקניו, אולם לאחר מספר שעות שינה את דעתו כשהתברר לו שזינאדין זידאן הוא זה ששוחח עם בכירי השחקנים בנבחרת הצרפתית, ביניהם פטריס אברה ותיירי הנרי, וביקש מהם לשוחח עמו בנוגע לטקטיקה.

זידאן הדהים הבוקר את אנשי התקשורת הצרפתית כשאמר: "צרפת עדיין מסוגלת לזכות במונדיאל. אני משוכנע שצרפת יכולה לסיים במקום השני בבית ולעשות את כל הדרך עד לזכייה בגמר".

 יש לזכור כי גם ניצחון צרפתי על דרום אפריקה עשוי לא להספיק לצרפתים להעפיל לשמינית, מתוך הנחה שהמשחק בין מקסיקו ואורוגוואי עשוי להסתיים בתוצאת תיקו, שיגרום להעפלת שתי הנבחרות לשלב הבא.

גם מאמן נבחרת ישראל, לואיס פרננדס, התבטא בעניין הנבחרת הצרפתית. פרננדס, הפרשן הקבוע של אחת מתחנות הרדיו הצרפתיות אמר: "זו שערורייה. אני לא מבין את התנהגות השחקנים ולא מבין איך הם יכולים לפוצץ אימון. אפשר להתבטא ואפשר לכעוס, אבל מבחינה מתמטית עדיין יש סיכוי להעפיל לשלב הבא וזה לא הזמן לעשות את זה".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק