הערכה: ONE ירכוש זכויות שידורי הכדורסל

מנהלת הליגה תצא עד ה-1.7 למכרז זכויות שידור לשלוש השנים הקרובות. גורם במנהלת: אנו מעריכים שאתר ONE ירכוש זכויות השידורים החיים. המנהלת באופן רשמי: אין מניעה שחלק מהמשחקים ישודרו בעתיד באתרי האינטרנט המובילים

יום שני 21 יוני 2010
דורון ברגר

 עם תום עונת המשחקים 10\2009 ולקראת פתיחת העונה הבאה, מנהלת ליגת העל תקיים מכרז על זכויות שידורי הטלוויזיה של הליגה לשנים הקרובות.

עם סיום העונה, תם הסכם זכויות השידור בין מנהלת הליגה לערוץ הספורט ששידר את משחקי הליגה בשלוש השנים האחרונות. בהזדמנות זו מנהלת הליגה מבקשת להודות לערוץ הספורט על שנים של עבודה משותפת ופורייה שקידמה עד מאוד את שידורי הכדורסל בישראל.

ליגת העל מביאה איתה כ-170 משחקי עונה סדירה של הקבוצות הגדולות והאטרקטיביות ביותר ושידורים שפונים לקהלים גדולים דרך הקבוצות המרכזיות מכבי ת"א, הפועל ירושלים, מכבי חיפה, גלבוע\גליל, ברק נתניה ועוד בפריסה ארצית מלאה. בתום העונה הסדירה נערכות 4 סדרות הפלייאוף בשיטת הטוב מחמישה משחקים ובסיומם הפיינל-פור, אירוע השיא של הספורט הישראלי, שהפך לאירוע אטרקטיבי ובשנה האחרונה זכה לשיא רייטינג של יותר מ-20 אחוז למשחק הגמר בין גלבוע\גליל למכבי ת"א.

מנהלת הליגה תצא עד ה-1.7 למכרז זכויות שידור לשלוש השנים הקרובות, כשהמטרות הן להפוך את כל השידורים לשידורי HD ולהיות פורצי דרך בתחום התלת מימד, כפי שליגת העל הייתה הראשונה להיות משודרת בטכנולוגיית ה-HD.

בימים האחרונים התקיימו פגישות של ועדת זכויות שידור מיוחדת, בה חברים יו"ר המנהלת אבנר קופל, יו"ר מכבי ת"א שמעון מזרחי ויו"ר גלבוע\גליל חיים אוחיון וההחלטה היא לצאת למכרז זכויות שידור בנוגע לשידורי הטלוויזיה, תקצירי טלוויזיה ואינטרנט והסלולר. 

במנהלת ליגת העל בכדורסל מעריכים כי בעונה הבאה צפויה מהפכת של ממש בשידורים הישירים של משחקי ליגת ווינר, כאשר לראשונה, חלק מהמשחקים ישודרו חי באתר אינטרנט.

כפי שפרסמנו בלעדית לפני מספר שבועות: הערכות במנהלת הן כי ערוץ הספורט יוותר על רכישת זכויות השידור עקב העלויות הכספיות הגבוהות שכוללות גם עלויות הפקה, ולא רק רכישת זכויות שידור. במנהלת מעריכים כי אין מנוס מלפצל את חבילת השידורים, להעביר את שידור המשחק המרכזי לערוץ פתוח, ולאפשר שידורים חיים באתר אינטרנט.

העונה שודרו המשחקים המשחקים בערוץ הספורט (ביום ראשון), ספורט 5 לייב (בימי שני ושבת) והמשחק המרכזי משודר בשבועות האחרונים בערוץ 10.

על פי הערכות של ראשי מנהלת הליגה, בעונה הבאה יכנסו שני שחקנים חדשים לתמונה. הערוץ הראשון ואתר ONE. הערוץ הראשון  שלא שידר העונה כדורסל כלל, מלבד משחקי הגביע, ירכוש את שידור אחד המשחקים.  משחק נוסף עשוי להימכר לערוץ 10 או לערוצי צ'רלטון). ושאר המשחקים ישודרו באתר האינטרנט ONE.

בכיר במנהלת אמר: "ממה שהבנו ב-ONE מאוד מעוניינים לשדר את המשחקים. זו תהיה מהפכה, אבל הצופים יזכו לחוויה מסוג אחר. בכל מקרה, רק בקיץ יהיה מכרז ואז נהיה יותר חכמים".

מהמנהלת נמסר כי: המנהלת מודעת להתעוררות והתפתחות אתרי האינטרנט ואינה פוסלת שום גוף שידור ושום פלטפורמה שידורית ולכן אין מניעה שחלק מהמשחקים ישודרו בעתיד באתרי האינטרנט המובילים".

 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק