פדרר בסיבוב הבא (בקושי)

ווימבלדון: השוויצרי האגדי עבד קשה בפתיחת טורניר ווימבלדון היום, כששיחק מול אלחנדרו פאלה. השוויצרי חזר מפיגור 2:1 במערכות, בכדי לנצח 2:3 בסיום

יום שני 21 יוני 2010
מערכת TELESPORT

  רוז'ה פדרר ( 2 בעולם) פגש בפתיחת טורניר הדשא בלונדון את אלחנדרו פאלה הקולומביאני (60) ונתקל ביריב עיקש שעשה לו חיים קשים במיוחד.

 השוויצרי פתח את המערכה הראשונה בצורה מהוססת, ונשבר במשחקון ה-11. פאלה הגיש לנצחון במערכה, אך נקלע לפיגור 30:0, אולם הוא התעשת וניצח 5:7 במערכה. זו הפעם הראשונה מאז 2002, בה פדרר מפסיד מערכה בסיבוב הראשון בווימבלדון. 

מגמת ההתקדמות של פאלה המשיכה גם במערכה השנייה, כשבמשחקון השביעי פאלה שבר את פדרר ועלה לנקודת מערכה במצב של 4:5. פדרר כבר עמד להשיג נקודת שבירה (30:40) אך ביצע שלוש שגיאות בלתי מחויבות, ולבסוף נכנע 4:6 במערכה השנייה.

במצב של 2:3 לזכות פדרר במערכה השלישית, המשחק נעצר כשפאלה נזקק לטיפול בגבו, אך הוא התאושש וכמעט ושבר את פדרר פעם נוספת במצב של 4:4. שיאן הזכיות בווימבלדון הצליח להמשיך את המטוטלת ושבר את פאלה למצב-4:5, בדרך לניצחון במערכה השלישית- 4:6.

למרות ההפסד במערכה השלישית, רוח של פאלה בן ה-26, יליד קאלי, לא נשברה והמערכה הרביעית נפתחה כשהוא שובר את פדרר בדרך ליתרון 2:4. השוויצרי ביצע מס' רב של טעויות בלתי מחויבות, אך הצליח לשמור על ההגשה במערכה השביעית ולצמצם ל-4:3.  במערכה השמינית, פדרר כבר הוביל 0:30, אך משחק התקפי טוב של פאלה החזיר אותו ל-30:30, ולמרות שפדרר השיג נקודת שבירה (40:30), פאלה הצליח לשמור על קור הרוח ולנצח בדרך ליתרון מבטיח- 3:5. דווקא כשהמצב היה נראה אנוש עבורו, פדרר לא נכנע והראה שהוא קורץ מחומר של אלופים, כשהוא שוב שבר את הקולומביאני בדרך ל-5:5. השוויצרי המשיך בקאמבק ועלה ל-5:6.

אך פאלה לא נכנע וכפה שוויון 6:6, בדרך לשובר שוויון על המערכה.  פדרר הפגין עליונות בשובר השוויון, כשהוא מנצח ללא עוררין 1:7 ומשיג שוויון 2:2 במערכות. 


את המערכה החמישית והמכרעת, פדרר פתח ברוח סערה כשהוא משיג 2 נקודות שבירה ומנצח במשחקון הראשון בקלות.  פדרר עלה במהירות ל-0:2 במשחקונים, כשהוא נתקל בהתנגדות עזה מצד פלה במשחקון השלישי אך לבסוף שובר אותו ועולה ל-0:3 מבטיח.  פדרר המשיך בהתעוררות שלו ועלה ל-0:5 בקלות. במשחקון המכריע של ההתמודדות, פדרר לא איבד את הריכוז וניצח 0:6 במערכה ו-2:3 בהתמודדות כולה.

בסיבוב הבא, יפגוש פדרר את המדורג 153 בעולם, איליה בוז'וליאץ' הסרבי.

 

 

 

 

 

 

 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק