אורוגוואי ומקסיקו עושות שמיניות באוויר

מונדיאל 2010, בית א': אורוגוואי אומנם ניצחה 0:1 את מקסיקו וסיימה במקום הראשון, אבל גם מקסיקו בשמינית הגמר שהעפילה מהמקום השני. לואיס סוארז כבש את השער היחיד לאורוגוואי

יום שלישי 22 יוני 2010
אייל כהן
יבשת אמריקה שולטת במונדיאל. שתי נבחרות נוספות מעפילות לשמינית הגמר מיבשת אמריקה, כאשר מקסיקו הפסידה אומנם 1:0 לאורוגוואי, אך שתיהן מעפילות מראשות בית א' במקומן של צרפת והמארחת דרום אפריקה שאומרות שלום לטורניר. 

יכולת נהדרת של אורוגוואי, שיצרה מצבים מסוכנים אך ראתה שוער מקסיקני מצויין. זה לא שהיה חסר למקסיקנים הזדמנויות, אבל לא ראו את הרעב שיש לאורוגוואי המצויינת. אותה אורוגוואי שגברה על נבחרת ישראל במשחקי ההכנה, העפילה בזכות לשלב הבא. 

שתי הנבחרות הדיי מפתיעות בבית העפילו בצדק, לאחר המפלה וההשפלה של נבחרת צרפת שתעמוד לבית דין תקשורתי בשבוע הקרוב לאחר התצוגה הגרועה ביותר של ה'טריקולור' בעשור האחרון. דרום אפריקה כמעט והעפילה, אבל כמעט לא מתאים לרמות הללו.

מחצית ראשונה: סוארז החמיץ, סוארז תיקן

כוכב אורוגוואי, אלוסי סוארז עט על טעות קשה בהגנה של מקסיקו, הגיע אחד מול אחד נגד אוסקר פרז ומקרוב בעט החוצה בצורה שלומיאלית. 


האינדיאנים המקסיקניים באים (גטי אימג')

מאז ההחמצה, מקסיקו השתלטה על המגרש והגיעה למצבים, אבל הסיומת לא עבדה כל כך עבור הירוקים. בדקה ה-23 שלח גוארדאדו בעיטה אדירה מ-25 מטר, שכמעט ונכנסה אך נעצרה במשקוף וחמקה החוצה. 

בזמן שבמשחק המקביל נשמעו בעיקר קולות תשועה של דרום אפריקה, במשחק הנ"ל אף קבוצה לא השכילה לכבוש או לסכן באופן משמעותי את השער. 

והנה פתאום שתי דקות לפני תום המחצית, לואיס סוארז שהחמיץ בפתיחה תיקן: הגבהה מצויינת לתוך הרחבה הגיעה ישירות לראשו של חלוץ אייאקס הצעיר שנגח מצויין פנימה - 0:1 לאורוגוואי

מחצית שנייה: מקסיקו הפסידה, אך העפילה

פתיחת החצי השני הייתה שייכת שוב לאורוגוואי, כאשר כדור חופשי נהדר בדקה ה-54 נכנס נהדר לרחבה ולוגאנו נגח מצויין אבל אוסקר פרז עצר שער בטוח לקרן. 


לואיס סוארז עושה שמח באורוגוואי (גטי אימג')

מאז הפתיחה הטובה, המשחק נרגע מעט, כאשר מקסיקו החליפה את גדול שחקניה בלאנקו והרננדז נכנס במקומו בדקה ה-63, שהיה החילוף השלישי והמהיר של הנבחרת ממרכז אמריקה.

אורוגוואי: פרננדו מוסלרה, דייגו לוגאנו, מאוריסיו ויקטורינו, חורחה פוסילה, מקסי פריירה (סקוטי, 77), דייגו פרז, אחידיו ארבלו ריוס, אלברו פריירה, דייגו פורלאן, לואיס סוארז, אדיסון קבאני.

מקסיקו: אוסקר פרז, ריקרדו אוסוריו, פרנסיסקו רודריגז, הקטור מורנו (קאסטרו, 57), קרלוס סלסידו, רפא מארקז, חרארדו טוראדו, אנדרס גוארדאדו (פריירה, 46), ג'ובאני דוס סנטוס, קוואטמוק בלאנקו (הרננדז, 63), גיז'רמו פרנקו.

תמונות: גטי אימג'.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק