4 המלצות WINNER להיום

אלופת העולם יכולה ללכת הביתה כבר בשלב הבתים, דנמרק ויפן יילחמו על המקום השני. מחזור המשחקים האחרון בבתים 5 ו-6 יוצא היום לדרך ואנו מעניקים לכם ארבע המלצות WINNER מיוחדות

יום חמישי 24 יוני 2010
מור רכס
כבכל יום וכמובן גם היום, אנו מעניקים המלצות למשחקי ה-WINNER :

משחק מספר 78: דנמרק – יפן:
בית ה' מפגיש בין שתי נבחרות שונות אחת מהשנייה לחלוטין, למפגש שניצחון יבטיח לכל אחת מהן את העלייה לצד הכתומים של הולנד. הדנים עלו למונדיאל אחרי שסיימו במקום הראשון בבית המוות שכלל את נבחרות שבדיה ופורטוגל. הנבחרת הסימפטית מסקנדינביה יודעת שתיקו במשחק זה לא יספיק לה בכדי לעלות, מפני שהפרש שלהם נחות משל היפנים. במשחקם הראשון ניסו חניכיו של אולסן לסגור את המשחק מול נבחרת האורנג', אך שער עצמי די מוזר פתח להולנדים את המשחק ודרק קויט חתם את תוצאת המשחק עם ניצחון קליל עבור ההולנדים. במשחק השני הסיפור כבר היה שונה לגמרי, ובאחד המשחקים הטובים והקיצביים שנראו עד עתה בטורניר, ניצחו את נבחרת קמרון אחרי שחזרו מפיגור 1:0 לניצחון 1:2 משערים של בנטנר ורומאדל. היפנים הראו לנו בטורניר זה את מגמת השיפור העצומה שחלה בכדורגל האסייתי, וכבר במפגש הראשון שיתקו לגמרי את נבחרת קמרון בניצחון 0:1 משער של הונדה, במשחק שהיה חד צדדי לחלוטין לטובתם. גם במשחק השני חניכיו של אוקדה היוו יריב שקול לגמרי לנבחרת הולנד, אך לצערם שער מיקרי של ווסלי סניידר חתם את תוצאת המשחק. למרות שנבחרת האסייתית זקוקה רק לתיקו, היא לא תצליח להסתדר עם היתרון הפיזי הברור של הסקנדינבים והיא תפסיד במשחק. ההימור: 1 (יחס 2.00) משחק מספר 83: קמרון(1+) – הולנד:
שתי הנבחרות עולות למגרש כששתיהן יודעות לאן מועדות פניהן בהמשך. הקמרונים שכבר עפו מהטורניר, קיבלו הזדמנות בפעם ראשונה לשחק במונדיאל על אדמת יבשתם, ואכזבו בדומה לשאר הנבחרות האפריקאיות מלבד גאנה, כשהפסידו בכל המשחקים עד עתה. במשחק הפתיחה חניכיו של פול לה גוואן לא הגיעו למגרש ובמשחק אנמי וחסר הזדמנויות הפסידו ליפנים הזריזים. את המשחק השני מול דנמרק האפריקאים דווקא פתחו בקצב מסחרר וכבר בדקה העשירית עלו ליתרון משער של הקפטן סמואל אטו שקיבל הרבה ביקורות שליליות מהתקשורת האפריקאית בתחילת הטורניר. למרות הקצב מטורף והזדמנויות רבות, הקמרונים איבדו את יתרון זה ויצאו למעשה סופית מתמונת העלייה. נבחרת הולנד שעלתה מהמוקדמות עם מאזן מושלם המשיכה את מאזן זה גם בטורניר הראשי, ובשני המשחקים עד עתה הם ניצחו. למרות המאזן המרשים נבחרת האורנג' רחוקה להציג כדורגל מבריק, ובכדי לטפס לשלבים הגבוהים שחקני המפתח שלה יהיו חייבם להשתפר. מאמן ההולנדים בראט ואן מרוויק כבר הכריז שהוא ייתן למרבית שחקניו לנוח לפני שמינית הגמר וגם אריאן רובן שהחלים מפציעתו לא יקבל ככל הנראה דקות משחק. הקמרונים שירצו להציל קצת מכבודם האבוד לא יפסידו לנבחרת האורנג' שתעלה למשחק בהרכבה המשני. ההימור: 1 (יחס  1.75)

 
משחק מספר 87: סלובקיה(1+) – איטליה: כששתי הנבחרות האירופאיות מבית ו' התבשרו על ההגרלה הקלה שסידרה להן את פראגוואי וניו זילנד, ספק אם הם דמיינו תסריט שרק אחת מהן במקרה הטוב תעפיל לשלב השמינית. הסלובקים שהעפילו בקלות מבית קשה שכלל את סלובניה, פולין, וצכ'יה היו קרובים רק מספר שניות מניצחון במשחק הפתיחה אך הפתעת הטורניר עד עתה נבחרת ניו זילנד, כבשה נגדם את השוויון בתוספת הזמן. במשחק השני מול נבחרת פרגוואי, הסלובקים לא ממש היוו יריב לדרום אמריקאים והפסידו 0:2 במשחק אנמי, בו הם בעטו פעם אחת בלבד למסגרת. שחקן המפתח של הסלובקים שלצערם עדיין לא הגיע לטורניר הוא מארק האמסיק מנאפולי שמכיר את הכדורגל האיטלקי על בוריו, ואם הוא יציג את יכולתו הרגילה לאיטלקים יהיו לא מעט סיבות לדאגה. איטליה למי ששכח היא עדיין אלופת העולם, אך אם היא תמשיך ביכולת האיומה שהיא מראה עד עתה ספק אם היא תעלה לשמינית הגמר. הסקוודרה אזורה פתחו את הטורניר בתיקו 1:1 מול פרגוואי, במשחק שבו חטפו מהלומה רצינית כשאיבדו את שוערה האגדי  גנלואיג'י בופון להמשך הטורניר. עם התוצאה המאוזנת מול הדרום אמריקאים  עוד איכשהו התקבלה בהבנה בקרב העם האיטלקי, אף אוהד של התכולים לא ציפה לאותה תוצאה מול ניו זילנד. כשהאיטלקים מסיימים בתוצאה 1:1 מפנדל שערורייתי של יקווינטה. המאמן מרצ'לו ליפי שיחסר את אנדראה פירלו גם במשחק זה, העדיף להשאיר בבית שחקנים מבריקים כגון ג'ובניקו ובלוטלי הצעירים, אך מחר הוא מתכוון לתת לעוד צעיר מוכשר הזדמנות כשירכיב ב 11 הפותחים את פאזיני המצוין מסמפדוריה.  אלופת העולם תמשיך לשלב הבא עם ניצחון דחוק בהפרש של שער אחד. ההימור: X (יחס 3.05)


משחק מספר 89: פרגוואי – ניו זילנד:
שתי הנבחרות המפתיעות של הבית ואולי של הטורניר כולו, מגיעות למשחק ביניהן שכל אחת יודעת שניצחון יבטיח לה העפלה לשמינית. נבחרת פרגוואי עלתה בצורה משכנעת ביותר מהבית הדרום אמריקאי, אחרי שניצחו בקלות נבחרות כמו ארגנטינה וברזיל. כך שאף אחד ביבשת הדרום אמריקאית לא הרים גבה שהיא סיימה בתיקו מול אלפות העולם איטליה במשחק הפתיחה.במשחק השני השיגו חניכיו של מרטינו את הניצחון היחידי שהושג עד כה בבית זה, כשניצחו בצורה חלקה את נבחרת סלובקיה 0:2 משערים של ורה וריברוס. שני שחקנים שעדיין לא הראו את מה שהם יודעים במדי הנבחרת הם צמד החלוצים סנטה קרוז ממנצ'סטר סיטי, ואוסקר קרדוסו מבנפיקה, שסיים בתור מלך השערים בפורטוגל העונה עם 26 שערים. ניו זילנד הגיעה למונדיאל אחרי שהעפילה מבית האטלנטי שכולל בתוכו נבחרות כגון טהיטי, ואנוטו, פיג'י ועוד נבחרות שונות ומשונות, כך שאף אחד לא נתן להם יותר מדי סיכוי לחזור מהטורניר עם נקודות. כבר במשחקי ההכנה הראו הניו זילנדים שהם יודעים לשחק עוד ענף ספורט מלבד רוגבי, כשניצחו את נבחרת סרביה 0:1, והראו לכולם שהם לא הולכים להגיע על תקן בשר תותחים למונדיאל. מי שהמשיך לפקפק בניו זילנדים קיבל אותה בשני משחקי הקרבה יוצאים מהכלל בהם הם סיימו בתיקו 1:1 מול סלובקיה ואיטליה. לצערם של הניו זילנדים הם יפסידו את הפסד הבכורה שלהם בטורניר לנבחרת פרגוואי שנמצאת במומנטום מצוין ויחזרו הביתה עם הרבה כבוד. ההימור: 1 (יחס 1.40)

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק