רובן חזר, הולנד בשמינית

מונדיאל 2010, בית ה': הקשר ההולנדי שלא פתח את הטורניר בעקבות פציעה, חזר לעניינים והוליך את נבחרת האורנג' לניצחון 1:2 על קמרון. ואן פרסי והונטלאר כבשו. סלובקיה מחכה בשמינית

יום חמישי 24 יוני 2010
אייל כהן

לא כדורגל גדול, אבל משחק שהספיק כדי להשיג עוד 3 נקודות עבור נבחרת הולנד שסיימה את שלב הבתים בצורה מושלמת לאחר 1:2 על נבחרת קמרון. בשלב הבא היכולת הזו לא תספיק ועוד מול סלובקיה, שהדהימה את אלופת העולם.

האירוע החשוב ביותר עבור הולנד במשחק, הייתה חזרתו של אריאן רובן, קשר באיירן מינכן לענייינים. רובן שותף כ-20 דקות הערב והיה מעורב באופן חלקי בשער הניצחון של הונטלאר, כאשר רובן החל את המהלך שהוביל לשער.

בשלב הבא מחכה להולנד הנבחרת המפתיעה ביותר בדרום אפריקה, נבחרת סלובקיה שהדהימה את נבחרת איטליה והדיחה את אלופת העולם מהשלב הבא. זה לא צפוי להיות קל, אבל הולנד נראתה הרבה יותר טוב בשלב הבתים ועשוייה להמשיך אף לשלב רבע הגמר.

מחצית ראשונה: רובין ואן פרסי כבש לאורנג'

פתיחה מהוססת מצד שתי הנבחרות למרות שהולנד ניסתה ליצור מצבים קורצים, אבל המסירות לא צלחו היטב. 


הכתום שולט ביציעים (גטי אימג')

בדקה ה-19 ואן פרסי יכל לקנות את עולמו, כדור נהדר הגיע אליו, החלוץ השתלט בצורה נהדרת אך הבעיטה המסיימת לוקה בחסר. בדקה ה-2 גם רפאל ואן דר וארט ניסה את מזלו בבעיטה חופשית שנעצרה על ידי סולימנו. 

שוב הולנד, שוב החמצה. בולארוז הצטרף להתקפת האורנג', מסר נהדר לקויט, שהסתובב ושלח בעיטה שטוחה לפינה. הכדור יצא החוצה כהרגלו הערב. 

הלחץ ההולנדי בסופו של דבר השתלם - כ-10 דקות לפני תום המחצית הראשונה רובין ואן פרסי קבע יתרון למוליכת הבית - 0:1 לאורנג'. 

מחצית שנייה: אריאן רובן חזר, הונטלאר כבש את שער הניצחון

הולנד שוב פתחה במחץ את החצי השני, כאשר רובין ואן פרסי קיבל כדור נהדר בדקה ה-50 ושיחרר בעיטה חזקה ברגל ימין דווקא, אולם סולימני היה במקום. 


הקהל הקמרוני לא איבד תקווה (גטי אימג')

קמרון לחצה כדי להישג שוויון, בדקה ה-62 מאקון שלח פגז מהפינה, אולם סטקלנבורג הציל את השוויון של הנבחרת האפריקאית. 

בדקה ה-66: הלחץ השתלם- בעיטה חופשית פשוטה של קמרון, הכדור ננעץ בידו של ואן דר וארט בחומה, השופט החליט על פנדל. סמואל אטו, חלוצה של אינטר וקמרון כבש את השוויון - 1:1 בדרא"פ. 

הקהל ההולנדי עמד על הרגליים בדקה ה-3, כאשר אריאן רובן, קשר הנבחרת ובאיירן מינכן חזר מפציעה ועלה במקומו של רפאל ואן דר וארט. 

אריאן רובן חזר לעניינים - בדקה ה-83 הווינגי השמאלי של האורנג', שלח פצצה לקורה, הכדור החוזר הגיע להונטלאר מול שער ריק - 1:2 להולנד.

הולנד: מארטן סטקלנבורג, חאליד בולחרוז, ג'ון הייטינחה, יוריס מאתייסן, ג'ובאני ואן ברונקהורסט, מארק ואן בומל, נייג'ל דה יונג, דירק קאוט (אלייה, 66), ווסלי סניידר רפאל ואן דר וארט (אריאן רובן, 72), רובין ואן פרסי (הונטלאר, 59)

קמרון: סולימנו חמידו, סטפן מביה, ניקולא נ'קולו (סונג, 73), לנדרי נ'גואמו, בנואה אסו אקוטו, אלכס סונג, ז'אן מאקון, ג'רמי, גאטאן בונג (אבויבקאר, 56), אריק מקסים צ'ופו-מוטינג (אידריסו, 72), סמואל אטו.

תמונות: גטי אימג'.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק