סוארז ואורוגוואי ברבע הגמר

מונדיאל: החלוץ כבש צמד בניצחון הסלסטה 1:2 על דרום קוריאה. אורוגוואי היא הנבחרת הראשונה המבטיחה את מקומה בין 8 האחרונות

שבת 26 יוני 2010
מערכת מונדיאל
שלב שמינית גמר המונדיאל נפתח הערב (שבת) עם משחקן של נבחרות אורוגוואי ודרום קוריאה הנערך באיצטדיון נלסון מנדלה ביי שבפורט אליזבת', שהסתיים בניצחון 1:2 של הסלסטה. סוארז כבש צמד יפהפה (8, 80), צ'ונג-יונג איזן זמנית (68), ואורוגוואי היא הנבחרת הראשונה אשר מבטיחה את מקומה ברבע הגמר.

מהלך המשחק

המשחק נפתח בקצב מצוין וכבר בדקה ה-5, הזדמנות ענקית לנבחרת האסייתית של הו ג'ונג-מו. צ'ו-יונג ירה כדור חופשי נהדר מימין, שנעצר רק בקורת שערו של מוסלרה. מן העבר השני, פורלאן ניסה א מזלו עם בעיטה מהאוויר, אבל השוער הקוריאני היה עירני וקלט.

3 דקות חלפו, והתקפה נפלאה של אורוגוואי הסתיימה בשער יתרון. קבאני מצא את פורלאן באגף השמאלי, האחרון שלח כדור רוחב עמו סונג-ריונג היה צריך להתמודד אך כשל, וכל שנותר לסוארז הוא רק לדחוק אותו פנימה.בדקה ה-23, דאבל פס בין פורלאן לסוארז הסתיים בבעיטה של פריירה, היישר לידיו של סונג-ריונג. כמחצית השעה בתוך המשחק, סוארז נשלח בכדור עומק גאוני לאחד על אחד מול השוער הדרום קוריאני, אך שופט הקו שגה בגדול והרים את דגל הנבדל.

עוד לפני השריקה להפסקת המחצית, אורוגוואי קופחה בשנית ע"י השופט. כדור שבעט פריירה נבלם במרפקו של סונג-יונג, אך המשרוקית של שטארק דממה.

3 דקות בתוך המחצית השניה, סוארז ניסה להפתיע את סונג-ריונג עם בעיטה מחוץ לרחבה, אך הכדור שלו היה חלש והשוער לא התקשה לקלוט. מן העבר השני, צ'ו-יונג ניצל הרחקה גרועה של לוגאנו, וירה מהאוויר אל מעל המשקוף.

בדקה ה-68 הגיע השוויון המיוחל עבור דרום קוריאה. כדור שהוגבה לרחבה והורחק רע, נחת היישר על ראשו של לי צ'ונג-יונג, שמקרוב נגח פנימה. 1:1 בפורט אליזבת'. פחות מ-3 דקות לאחר מכן, צ'ונג-יונג יכול היה להכפיל את התוצאה, אך מקרוב בעט חלש לידיו של מוסלרה.

בדקה ה-74, סוארז קיבל כדור עומק מופלא שהותיר אותו לבד מול סונג-ריונג, אך מיהר לנגוח מהאוויר לקרקע והחוצה.

בדקה ה-80, סוארז השלים צמד אישי והשיב את היתרון לסלסטה, עם גול יפהפה, כאשר מול שני שחקני הגנה קוריאנים, חתך לתוך הרחבה ושלח טיל אדיר פנימה- 1:2 לאורוגוואי.הרכב נבחרת אורוגוואי
: פרננדו מוסלרה, מקסי פריירה, דייגו לוגאנו, דייגו גודין (מאוריסיו ויקטורינו 46'), חורחה פוסילה, דייגו פרז, אחידיו ארבלו ריוס, אלברו פריירה, דייגו פורלאן, לואיס סוארז, אדיסון קבאני.

הרכב נבחרת דרום קוריאה: ג'ונג סונג-ריונג, צ'ה דו-רי, צ'ו יונג-היונג, לי ג'ונג-סו, לי יונג-פיו, קים ג'ה-סונג (לי דונג-גוק 61'), קי סונג-יונג, פארק ג'י-סונג, קים ג'ונג-וו, לי צ'ונג-יונג, פארק צ'ו-יונג.

צילום: Getty Images.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק