דני נוימן - בהחלט פרשן מצוין

טור לא סאטירי בהחלט: אני מאוד נהנה להקשיב לפרשנותו מאירת העיניים של העו"ד הבית"רי מירושלים. שלמה חסיד לא מבין מה רוצים מהפרשן המוביל של הערוץ הראשון

יום ראשון 27 יוני 2010
שלמה חסיד

את דני נוימן אני מכיר היכרות אישית כבר שנים ארוכות. נוימן, שהיה יד ימינו של אורי מלמיליאן בבית"ר הגדולה של שנות השבעים, הוא בירושלים סוג של ראש עיר. יו"ר הכנסת רובי ריבלין, שהיה יו"ר בית"ר ירושלים בשנות הזוהר של נוימן,  הוא פטרונו הפוליטי ואביו הרוחני. נוימן מכיר אישית את כל הצירים במרכז הליכוד, ובימים כאלה שבהם הליכוד בשילטון יש לו כוח פוליטי אדיר.

נוימן הוא בן למשפחת אצולה ירושלמית, שהתגוררה בשכונת רחביה העשירה. אביו, פרופסור צבי נוימן, שחינך אותו על ערכי תנועת החירות ותורתו של זאב ז'בוטינקסקי, קיבל תואר של גיבור מלחמה אחרי שסעד פצועים במלחמת השחרור. אחיו של דני הפך למנהל מחלקת פלסטיקה בבית החולים הדסה בעיר, ונוימן עצמו שבחר בקריירה של כדורגלן, שדרג את עצמו אחרי זה ורכש תואר במשפטים. כיום הוא איש עסקים שמכיר באופן אישי רבים מהאנשים המשפיעים במדינה, כשפרשנות הכדורגל היא בשבילו רק עסק צדדי, בשביל הפאן.

לא הייתי מלאה אתכם בכל ההקדמה הארוכה הזו, אלא בשביל להמחיש שפרשנות כדורגל איננה מקצוע, קריירה, או דרך חיים. זו סתם דרך להעביר את השעות המתות בלו"ז הצפוף של נוימן, וחבל ששופטים את האיש המדהים הזה רק  על סמך המשפטים שיוצאים לו מהפה כשהמיקרופון שלפניו נפתח ועליו לפרשן את המשחק.

כי להיות פרשן בכדורגל זה הרבה פעמים לשים את עצמך בפינה שממנה יהיה לציבור נוח לצלוף בך. אמרת שארצות הברית תנצח במשחק, וגאנה ניצחה לבסוף? יצאת קטן. וגם אם אתה בנאדם שמבין גדול בכדורגל, כמו נוימן למשל, הרבה פעמים אין לך יותר מדי מה לומר, כי כדורגל הוא בסך הכול משחק פשוט להבנה, וכולנו פחות או יותר יכולים לפרשן לעצמנו את המשחק.

אמר לי פעם פיני גרשון, אחרי שביקשתי ממנו תחזית למשחק של מכבי, שאתה אף פעם לא יכול לדעת מה יהיה במשחק מחר, אחרת כולם היו שולחים WINNER  בסכומים גבוהים והופכים למיליונרים. פיני אמר שמכיוון שהוא עדיין לא ראה אפילו אדם אחד שמתעשר מהימורים, בדרך כלל הוא לא אוהב להגיד מי הפייבוריטית שלו במשחק שעומד להתקיים. אמר וצדק. אבל מה, מסכנים הפרשנים שחייבים לתת תחזית לפני המשחק, כי מכאן קצרה הדרך לנפילות,, ומכאן להסתלבטויות.

אני לא ציפיתי מאתר כמו "וואלה" למשל,  לפרגן לכוכב עבר של בית"ר ירושלים, שהוא בעל דעות ימניות וכאמור מקורב לפוליטיקאים ימניים. אבל מכאן ועד להשתלחות שלוחת הרסן שלהם בדני נוימן בסוף השבוע האחרון - הדרך עוד ארוכה.

תהרגו אותי אם אני מבין במה רן בן שמעון למשל, הידוע כחביבה של המדיה, עולה על נוימן. בן שמעון פרשן מצוין, אין ספק בכלל, אבל האם תוכלו להצביע על אלמנט אחד בפרשנות שלו שבו הוא עולה על דני נוימן? ברור לגמרי שלא.

עצתי לחברי הטוב דני נוימן היא למצות כל רגע במונדיאל, לבלות טוב, להינות, לכייף, לחבק את החיים, לשחרר חיוך רחב ולשים ח' על כל הקנאים התל אביבים שאולי יש להם מקום לכתוב הגיגים, אבל בטוח שאין להם כסף לחצי מנה פלאפל, כי מי חוץ מהם  קורא את הטורים הנמוכים שלהם.     

הכותב מביע את דעתו בלבד.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק