הממלכה בשוק: גרמניה ברבע הגמר

מונדיאל 2010, שמינית הגמר: השפלה לדורי דורות עבור הממלכה הבריטית ונבחרת אנגליה שהובסה 4:1 מול גרמניה בתצוגה אדירה וההעפלה לשלב הבא. קלוזה, פודלסקי וצמד של מולר כבשו לגרמניה. אפסון לאנגליה. הימים של קאפלו ספורים?

יום ראשון 27 יוני 2010
אייל כהן

באנגליה יזכרו את התאריך 27/6/2010 עוד הרבה זמן. הממלכה הבריטית תנסה למזער נזקים לאחר התבוסה 4:1 של אנגליה מול הנבחרת הגרמנית, שנראתה מעולה והעפילה לשלב רבע הגמר ומחכה למנצחת בין ארגנטינה למקסיקו. 

יכולת אדירה של תומאס מולר ומירוסלב קלוזה, שעשו את המוות להגנה האנגלית האנמית. הרבה סימני שאלה יעלו סביב היכולת המגוכחת של האנגלים, שביישו את מעמד שלב הבתים ובכלל את שלב המוקדמות הוהגעה לדרום אפריקה. מי שכנראה ישלם את המחיר, זהו המאמן האיטלקי, פאביו קאפלו שהוסיף אות קין לכדורגל האנגלי בפרט ולמעמדו בכלל. אבל הזמן יעשה את שלו. 

ומה עם גרמניה? משחק ענק של אוז'יל, מולר, פודלסקי וקלוזה הוליכו את הנבחרת הנכונה לשלב רבע הגמר. הגרמנים אומנם לא הוכיחו יכולות אדירות בשלב הבתים, אבל כנראה שהזמן רק משבח אותם. ולכו תדעו מה יהיה שמראדונה יעמוד בשלב הבא? נחכה ונראה.

מחצית ראשונה: קלוזה, פודלסקי, אפסון ושער שנפסל. איזו מחצית !

המשחק נפתח בהתלהבות מצד שתי הנבחרות, כשהקהל המשולהב לא מפסיק לעודד . בדקה החמישית כדור ענק של שווינשטייגר לכיוונו של אוזיל, שמקרוב בעט טוב, אבל דייויד ג'יימס מנע שער בטוח. 


סיפור אהבה גרמני אנגלי (גטי אימג')

לאחר הפתיחה הדיי מאיימת, האנגלים והגרמנים איבדו קצת את היצירתיות והתעוזה בתחום המסוכן יותר. 

הפעם גרמניה לא תחכה 90 דקות, היא חיכתה 20 דקות - ההגנה האנגלית חלמה וספגה. כדור ארוך של נוייר, השוער הגרמני, מירוסלב קלוזה בעל הניסיון הותיק הסתנן, סידר לעצמו מצב מצויין ובהשתטחות קבע שער יתרון - 0:1 לגרמניה. 

קלוזה יכל לקנות את עולמו בשנית. בדקה ה-30 ההגנה האנגלית לא יכלה למשחק צירופים נהדר בין חדירה, מולר לקלוזה, שמצא עצמו מול דייויד ג'יימס שעצר שער בטוח. 

השער השני היה באויר והוא בהחלט הגיע - בדקה ה-32, עוד מתפרצת מבית היוצר הגרמני, משחק צירופים נהדר, מולר פירגן ללוקאס פודלסקי, שמקרוב שלח בעיטה שטוחה פנימה - 0:2 ענק לגרמני. 

דקה לאחר השני כמעט ואנגליה מצמקת. כדור רוחב, הצליח פרנק למפארד לדחוק רגל וכמעט לכבוש, אבל נוייר היה במקום. אנגליה שוב לחצה והשיגה שער מצמק - כדור גובה ענק הוגבה לראשו של אפסון שכבש בנגיחה מצויינת - 1:2 לגרמניה. 

שתי דקות לאחר מכן, הרגע הגדול של למפארד נגנז - בעיטה אדירה של קשר צ'לסי, הכדור נגע במשקוף וחדר פנימה ויצא. השופט קבע אין גול (הטלויזיות קבעו אחרת) - נקמה על 66?

מחצית שנייה: מולר, תומאס מולר. הבושות לאנגליה

המחצית השנייה נפתחה גם היא בקצב טוב. בדקה ה-52 פרנק למפארד, המצטיין בשירות אנגליה שלח פגז מרחוק, שננעץ רק במשקוף. 


וויין רוני מוחה על החלטת השופט (גטי אימג')

אנגליה המשיכה להראות ולנסות להיות מאיימת, כאשר וויין רוני לקח אחריות אך הרגל המסיימת לקתה בחסר. 

הפעם אין חוכמות, אנגליה שילמה על מחיר השאננות בהגנה והיציאה להתקפה - בדקה ה-67 מתפרצת אדירה של גרמניה, שהחל אצל שוויינשטייגר, שמסר לפינה הימנית לתומאס מולר, שהפגיז את השער. ג'יימס ראה שלישי בשער - 1:3 ענק לגרמניה

חשבתם שנגמר? חשבו בשנית. עוד מתפרצת אדירה וקטלנית של גרמניה. אוז'יל השאיר מאחור את בארי כאוויר, ושלח רוחב לתומאס מולר, שמשם היה מול השער לבד - 1:4 ענק לגרמניה.

גרמניה: מנואל נוייר, פיליפ לאהם ארנה פרידריך, פר מרטסאקר, ג'רום בואטנג, בסטיאן שווינשטייגר, סמי חדירה, מסוט אוזיל (סטפן קייסלינג, 83), תומאס מולר (טרוקובסקי, 72), לוקאס פודולסקי, מירוסלב קלוזה (גומז, 72)

אנגליה: דייויד ג'יימס, גלן ג'ונסון (שון רייט פיליפס, 87), מתיו אפסון, ג'ון טרי, אשלי קול, גארת בארי, פרנק למפארד, סטיבן ג'רארד, ג'יימס מילנר (ג'ו קול, 64), ג'רמיין דפו (האסקי, 72), ווין רוני.

תמונה: גטי אימג'.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק