ואמוס ארגנטינה: גרמניה מחכה

מונדיאל 2010, שמינית הגמר: זה החל בשער לא חוקי של טבז, המשיך בהיגוואין וקינח בטבז ב-1:3 של ארגנטינה (הבינונית) מול מקסיקו החסרת חדות בדרך לרבע הגמר. הזיכרונות ממונדיאל 90 נפתחות מחדש

יום ראשון 27 יוני 2010
אייל כהן
מחצית וחצי הספיקה לנבחרת ארגנטינה כדי לנצח במשחק בינוני 1:3 את נבחרת מקסיקו המוכשרת, אך לא מסוכנת מספיק. ארגנטינה המשיכה לשלב רבע הגמר, ששם מחכה לה גרמניה הגדולה והזיכרונות ממונדיאל 90 יעמדו מול דייגו מראדונה בשנית. 

ארגנטינה לא שיחקה בצורה מבריקה, אבל טעות קשה של השופט בשער הראשון של טבז, שנגח בעמדת נבדל אולי הורידה את הרוח מהמפרשים של המקסיקנים, שלא הצליחו לחזור כלל וכלל. ארגנטינה תצטרך להשתפר מול גרמניה ובמיוחד ליונל מסי, שלא ראינו ממנו שום דבר מיוחד, חוץ אולי מהברקה יחידה בתוספת הזמן של המשחק. 

לא בטוח כי ה-11 שפתחו הערב במשחק, יפתחו מול גרמניה. חואן ורון נכנס במחצית השנייה, וסמואל ייתכן וישוב מהפציעה. אין ספק כי בשלב רבע הגמר יהיה מעניין ומרתק וצפוי משחק ענק, במיוחד שמראדונה חוזר לפגוש את גרמניה.

מחצית ראשונה: חוקי ולא חוקי - ארגנטינה 0:2

המשחק התחיל מצויין דווקא מכיוון מקסיקו, כאשר קרלוס סלסידו שלח פגז מ-35 מטר, ורומרו עצר בקושי למשקוף. דקה לאחר מכן (9) שלח גוארדאדו פגז ברגל שמאל, ששיפשף את הקורה השמאלית. 


הקהל הארגנטינאי במלוא הדרו (גטי אימג')

הטעויות בדרא"פ נמשכו: בדקה ה-26, כאשר מבצע ענק של מסי, שניסה למסור לטבז ההגנה ניסתה להרחיק והקשר של ברצלונה בעט לשער, אולם טבז נגח את ההמשך פנימה. קרליטו טבז היה בנבדל ברור, המקסיקנים זעמו אך רוזטי אישר את הגול - 0:1 לארגנטינה

למרות הטעות בשער הראשון, בדקה ה-33 ארגנטינה השיגה שער חוקי למהדרין, כדור נהדר הגיע לגונזאלו היגוואין שהיתל בשוער וכבש ללא בעיות - 0:2 מהיר לארגנטינה

מחצית שנייה: לפרוטוקול בלבד, מקסיקו אמרה שלום

המחצית השנייה נפתחה עם שער דיי מהיר של ארגנטינה. קרליטו טבז, חלוצה של מנצ'סטר סיטי, שלח פצצה לחיבורים. אוסקר פרז בעיקר ראה את הרשת, בפעם השלישית - 0:3 ענק לארגנטינה. גרמניה מחכה למראדונה. 


האוהד המקסיקני המאמין (גטי אימג')

מאז השער השלישי ארגנטינה הורידה הילוך, מקסיקו יצאה יותר למתקפות, אך סיכון השער היה חלש מאוד. 

המקסיקנים ניסו קצת לדגדג את ארגנטינה, כאשר בדקה ה-71 כדור עומק הגיע להרננדז, החלוץ החדש של מנצ'סטר יונייטד, שהסתובב על המקום והותיר את הבלם מאחור שלח פגז בשמאל לחיבורים - 1:3 לארגנטינה. 

בתוך תוספת הזמן כמעט מסי השיג את השער הבכורה בדרום אפריקה, אולם אוסקר פרז מנע את החגיגות.

ארגנטינה: סרחיו רומרו, ניקולאס אוטאמנדי, מרטין דמיקליס, ניקולאס בורדיסו, גבריאל היינצה, חאבייר מסצ'ראנו, אנחל די מריה (יונאס גוטיירז, 79), מקסי רודריגז (פאסטורה, 87), לאונל מסי גונזאלו היגואין, קרלוס טבז(חואן ורון, 68)

מקסיקו: אוסקר פרז, ריקרדו אוסוריו, רפא מארקז, פרנסיסקו רודריגז, קרלוס סלסידו, אפריין חוארז, חרארדו טוראדו, אנדרס גוארדאדו (פרנקו, 61), ג'ובאני דוס סנטוס, אדולפו באוטיסטה (באררה, 46), חאבייר הרננדס

תמונה: גטי אימג'.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק