הזמן הכתום: הולנד ברבע הגמר

מונדיאל 2010, שמינית הגמר: לא יכולת גדולה של ההולנדים, אבל הברקה אחת של אריאן רובן וסיומת של סניידר במחצית השנייה סידרו ניצחון 1:2 על הסלובקים שנותרו על המחמאות. האורנג' ברבע הגמר

יום שני 28 יוני 2010
אייל כהן

12 שנה חיכו בהולנד ליום הזה. נבחרת האורנג' הצליחה לחזור למעמד רבע הגמר לאחר שגברה 1:2 על נבחרת סלובקיה ומחכה כעת למנצחת בין ברזיל לצ'ילה.

אריאן רובן חזר ובגדול גם להרכב וגם לרשימת הכובשים. ההולנדי כבש את השער הראשון והיה שותף בלא מעט מצבים. אילולא היכולת של השוער הסלובקי, מוחה, התוצאה הייתה גבוהה יותר. גם סטקלנבורג, שוערה של הולנד עצר מצבים גדולים של הסלובקים, שפשוט יכולים כעת להאשים בעיקר את עצמם.

הולנד יודעת שהיכולת של המשחק הזה לא יספיק לה במשחק הבא. ההולנדים יצטרכו להיות הרבה יותר מהירים וחדים ולנצל את המצבים הרבים שהוחמצו. סלובקיה עוד תזכור רבות את הטורניר הנוכחי, כנבחרת שהדהימה מיליוני צופים בארצה וגרמה ללא מעט להתרגש.

מחצית ראשונה: רובן חזר, רובן כבש

סלובקיה פתחה בהתלהבות את המשחק עם צירופים מהירים על הדשא, וייס שלח פגז מרחוק, שעלה מעט מעל המשקוף החוצה. גם הולנד ניסתה את מזלה בפתיחה, עם בעיטות טובות של ואן פרסי ו-ווסלי סניידר.


הולנדיות כתומות ביציע (גטי אימג')

אריאן רובן אומנם לא שותף פעיל בשלב הבתים, אבל בדקה ה-18 הולנד יכולה לנשום לרווחה. אריאן רובן חזר ובגדול. הקשר ההולנדי של באיירן מינכן, קיבל כדור כמעט מחצי המגרש, עבר את ההגנה הסלובקית ושלח בעיטה אדירה לפינה - 0:1 לאורנג'. 

נבחרת סלובקיה ניסתה להשוות, אבל המצבים היו חלשים מאוד ואילו הולנד המשיכה להניע את הכדור בסבלנות. הכדורים המשיכו להסתובב ברחבה הסלובקית, ורק חוסר ריכוז של החלוצים ההולנדים מנע עוד שערים. 

מחצית שנייה: סניידר מעלה רישמית את הולנד לרבע הגמר

אריאן רובן פתח את המחצית השנייה בדיוק כמו הראשונה, אבל עם פיספוס אחד. רובן עבר שני מגינים ושלח פגז לשער, אך הכדור חמק ליד הקורה. 


אריאן רובן חוגג עם הכתומים (גטי אימג')

השער השני היה באויר אצל ההולנדים, עם הזדמנויות אדירות של ואן פרסי, סניידר וקויט, אבל מוחה המצויין מנע פעם אחר פעם ספיגה סלובקית. סלובקיה כמעט והצליחה להשוות, כאשר סטוך שלח פגז לאמצע השער לאחר שעבר 4 שחקנים וסטקלנבורג, שעצר דקה לאחר מכן (67) בעיטה של ויטק, שהיה מול השוער ובעט ישר לגופו. 

7 דקות לתום המשחק, הסלובקים לא צפו בהולנדים משחררים את הכדור מהר בעקבות ויכוחים עם השופט, הכדור הגיע לקויט שמסר מהר לווסלי סניידר, שמול שער ריק כבש ללא בעיות - 0:2 להולנד, בדרך לרבע הגמר. 

בתוך תוספת הזמן יאקובקו סחט בעיטת עונשין לזכות סלובקיה. ויטק בעט את הפנדל בצורה נהדרת פנימה. שער ניחומים ראוי - 1:2 בסיום.

הולנד: מארטן סטקלנבורג, גרגורי ואן דר וויל, ג'ון הייטינחה, ג'ובאני ואן ברונקהורסט, יוריס מאתייסן, מארק ואן בומל, נייג'ל דה יונג, אריאן רובן (אילייה, 71), ווסלי סניידר,  דירק קאוט, רובין ואן פרסי (קלאס יאן-הונטלאר, 80)


סלובקיה: יאן מוחה, פטר פקאריק, מרטין שקרטל, יאן דוריצה, רדוסלאב זבאבניק, ולדימיר וייס, מירוסלב סטוך, מארק האמשיק, יוראי קוצקה, אריק ינדרישק (קופונק, 72), רוברט ויטק.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק