0

ישראל תייעץ ותתייעץ

ישראל תחליף מידע מקצועי עם מספר עם וועדים אולימפיים אירופאים. ורשביאק: הרצון לחילופי ידע מקצועי מעיד על חיזוק מעמדו של הוועד האߕלימפי בישראל

יום שלישי 30 נובמבר 2010
מערכת TELESPORT

 מספר ראשי וועדים אולۙמפיים אירופאים הביעו  בפני יו"ר הוועד האולימפי בישראל צבי ורשביאק ומנכ"ל הוועד האולימפי אפרים זינגר את רצנום לחתום על הסכמי שיתוף פעולה מקצועי בתחומי האימון לטווח ארוך . הפניות התקיימו במהלך האסיפה הכללית השנתית של הוועדים האולימפים האירופאߙים שהיתה בבלגרד.

צבי ורשביאק יו"ר הוועד האולימפי בישראל אמר: " הרצון לחילופי ידע מקצועי שהובע בפנינו על ידי מספר מדינות לא מבוטל מעיד על חיזוק מעמדו של הוועד האולימפי בישראל  באירופה. הדבר מעיד על ההערכה הרבה לה אנו זוכים בכל הקשור ۜהיבטים המקצועיים ושיטת העבודה של היחידה לספורט הישגי שהיא הזרוע המקצועית שלנו".

במהלך האסיפה הכללית חזרו והדגישו  ראשי הוועדים האירופיים את נושא האוטונומיה של הספורט בו דנו בקונגרס הוועד האולימפי הבינלאומי שהיה בחודש שעבר באקופולקו. הנציےיים האירופאים מיקדו בדיונים את האבחנה הברורה בין שיתוף פעולה עם ממשלה שהוא לדעתם מבורך ואליו יש לשאוף, לבין התערבות של ממשלה, היבט שהוועד האולימפי הבינלאומי ימנע את מימושו.

זינגר, מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל, העומד בראש וועדתȠהמשחקים האולימפיים האירופאיים גיבש יחד עם אנשי הוועדה בראשה הוא עומד, מהלך מקצועי חדש באירופה, אותו הוא מוביל. במהלך המחצית השנה הראשונה של 2011 תתבצע בדיקה מעמיקה  העוסקת בהכנות האולימפיות בכל המדינות. יאסף מידע  איזה מדינות קובעות את המשלחות עۜ פי הקריטריונים הבינלאומיים בלבד, אלו מדינות קובעות קריטריוניים לאומיים, מהן המטרות והיעדים המקצועיים של כל משלחת ומשלחת, ומהן מערכות היחסים בין הוועדים האולימפיים לאיגודים המקצועיים והמימשל בכל אחת מהמדינות.

"מטרת המיזם הזה היא לקבל תמונות ߞצב עדכנית מה נעשה בכל אחת מהמדינות בהיבט של הכנות אולימפיות. הידע המקצועי הרב שקיים בכל הוועדים האולימפיים האירופאיים ירוכז ויהווה כר לשיתוף פעולה ייחודי בין כל מנהלי הספורט האחראים על ההכנות האולימפיות  באירופה שיתרום רבות לשיפור  המקצוענות וההߙשגיות".


תגובות

טלספורט בפייסבוק