פיפא תשקול שימוש בטכנולוגיה

נשיא פיפ"א, ספ בלאטר התראיין היום לתקשורת ביוהנסבורג והתייחס לפסילת השער של למפארד מול גרמניה: "נשקול להכניס טכנולוגיה שתקבע האם הכדור עבר את הקו". לגבי שימוש בשידורים חוזרים אמר: "לא בא בחשבון"

יום שלישי 29 יוני 2010
מערכת TELESPORT
 השער החוקי של פרנק למפארד שנפסל מול גרמניה ואישור השער מנבדל של קרלוס טבז, הוציאו גם את ספ בלאטר, נשיא פיפ"א מאדישותו. בלאטר, התראיין היום לכלי התקשורת והביע את התנצלותו כלפי ההתאחדויות של אנגליה ומקסיקו, שקופחו בעקבות טעויות השיפוט.

בלאטר אמר היום: "שוחחתי עם שתי ההתאחדויות (של אנגליה ומקסיקו). והבעתי את התנצלותי. אני יודע שהם כועסים אבל אלו טעויות שקורות".

בפיפ"א, יתכנסו ביולי וידונו בהכנסת מצלמה נוספת על קו השער, שתקבע אם הכדור עבר את הקו או לא, אולם שימוש במצלמות הטלוויזיה לשם צפייה בשידורים חוזרים בזמן המשחק, לא באה בחשבון.

"אנחנו נדון בהכנסת טכנולוגיה שתעזור לשופטים לקבוע אם הכדור עבר את הקו או לא. המקרה של למפארד היה גם בגמר המונדיאל ב-1966 ואנחנו צריכים להגיב".

מי שעוד קופחה במשחקי שמינית הגמר היא מקסיקו, שחטפה מול ארגנטינה שער בנבדל ברור של טבז. אולם, בלאטר שולל את האפשרות לשימוש בשידורים חוזרים בזמן המשחק.

בלאטר אמר: "כדורגל זה משחק דינמי שלא עוצר, ואם נכניס את האפשרות של שידורים חוזרים במהלך המשחק, קבוצות יבקשו כל הזמן לצפות שוב במהלכים כמו בטניס. בשביל החלטות כמו במשחק של מקסיקו, לא צריך טכנולוגיה אלא צריך שופטים יותר ערניים,.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק