וייה העלה את ספרד לרבע הגמר

כרגיל, דויד וייה היה שם בשביל הנבחרת הספרדית. שער שלו בדקה ה-63 הכניע את אדוארדו הפורטוגלי והעניק לנבחרתו של דל בוסקה 0:1 וכרטיס לרבע הגמר, שם מחכה פרגוואי. קושטה הפורטוגלי הורחק בדקה ה-90

יום שלישי 29 יוני 2010
מערכת מונדיאל

הנבחרת הספרדית, אולי הפייבוריטית הגדולה לזכות בטורניר לפני תחילת המשחקים, התקשתה מאוד להרשים והעפילה מהמקום הראשון בבית עם הונדורס, צ'ילה ושוויץ בעיקר בזכות יכולת פושרת ומטה של שאר הבית. למרות הפסד מפתיע במשחק הפתיחה, 0:1 מול השוויצרים, ספרד ניצחה 0:2 את הונדורס ו-1:2 את צ'ילה וזכתה בראשות הבית.

והערב? ראינו ספרד אחרת לגמרי. הרבה יותר מהירה, הרבה יותר מוכשרת והרבה יותר מסוכנת. אמנם זה הסתיים בשער אחד בלבד של דויד וייה, שערו הרביעי בטורניר ומלך השערים של המונדיאל בצוותא עם היגוואין, שבדקה ה-63 הצליח סוף סוף להכניע את אדוארו וגם זה רק בכדור חוזר, אבל בסיום 90 הדקות הספרדים עמדו במשימה וזכרו בכרטיס לרבע הגמר.

הנבחרת הפורטוגלית בסך הכל יכולה להתעודד. לא היה חסר הרבה שדווקא הנבחרת של קירוש, גם ביום לא גדול של כריסטיאנו רונאלדו, הייתה זאת שעולה ליתרון ראשון, אך בסיום של טורניר הם הולכים הביתה כבר בשמינית הגמר.

מהלך המשחק:

דקה 1: פרננדו טורס, עדיין ללא שער במונדיאל ויכולת פושרת במיוחד, חותך משמאל ובועט את הכדור לפינה הרחוקה. אדוארדו מתעופף והודף את הכדור.

דקה 8: המשחק מתנהל בקצב מדהים. אדוארו הפורטוגלי התמתח מול ההתקפה הספרדית כבר שלוש פעמים, כשגם ההגנה הספרדית נאלצת לעבוד לא מעט מול כריסטיאנו וחבריו.

דקה 12: כדור קרן מתוחכם מאוד של צ'אבי מוצא את פרננדו טורס, שממשיך לאיים על השער אך הפעם מפספס במעט את המסגרת.

דקה 20: התקפה מדהימה של פורטוגל כמעט ומסתיימת בשער מרהיב. כריסטיאנו רונאלדו משאיר בעקב את הכדור לטיאגו שיורה פצצה למרכז השער. קסיאס במקום.

דקה 28: כריסטיאנו רונאלדו בועט כדור חופשי מ-30 מטרים לעבר השער הספרדי ואיקר קסיאס משמיט את הכדור וכמעט משלם ביוקר. למזלו, ההגנה הספרדית במקום כדי להרחיק.

דקה 39: הודו אלמיידה עולה לכדור גובה מעל ההגנה הספרדית אולם איחר בתנועה לעבר הכדור ופיספס את שערו של קסיאס.

דקה 42: דקות מצויינות של נבחרת פורטוגל. קונטראו מרים לטיאגו את הכדור והאחרון נוגח החוצה. רק חצי דקה קודם לכן נשלח סימאו לאחד על אחד, אבל קסיאס יוצא הרחק מחוץ לרחבה ומגיע ראשון.

דקה 45: שנתיים בדיוק עברו מאז שער הנצחון של טורס בגמר יורו 2008. ממש לפני ההפסקה הוא קיבל הזדמנות נהדרת לכבוש שוב, אולם קראבליו התערב בזמן.

מחצית שנייה:

דקה 52: פורטוגל ממשיכה לתקוף וכמעט עושה זאת מרגליו של פויול: אלמיידה בורח מההגנה הספרדית ומעביר כדור רוחב לכריסטיאנו רונאלדו, פויול מתערב וכמעט מכניע את קסיאס, אך הכדור חומק בסנטימטרים לקרן.

דקה 58: חילוף כפול אצל שתי הנבחרות. יורנטה נכנס במקומו של פרננדו טורס בנבחרת של דל-בוסקה . דאני, שלא כשיר במאת האחוזים, יחליף בשורות פורטוגל את הוגו אלמיידה.

דקה 60: כבר בנגיעה הראשונה שלו בכדור, פרננדו יורנטה כמעט וכובש עבור ספרד: הרמה נהדרת של סרחיו ראמוס מוצאת את החלוץ של בילבאו לבדו ברחבה, אך החלוץ נוגח למרכז השער ואדוארו הודף את הכדור.

דקה 61: ספרד מתעוררת - דויד וייה מנסה את כוחו בבעיטה מסובבת מחוץ לרחבה וכמעט כובש, אך הכדור חולף ליד קורת השער.

דקה 63: ספרד בהחלט התעוררה. אינסייטה בעוד רגע של גאונות מוצא ברחבה את צ'אבי, שבעקב נהדר מעביר לדויד וייה לבדו מול השוער. את הכדור הראשון אדוארו עוד לקח, את הריבאונד וייה כבר דאג לבעוט עמוק לרשת. 0:1 ספרד.

דקה 70: סרחיו ראמוס רושם פריצה מדהימה לתוך הרחבה, משחרר בעיטה גדולה ושוב פעם אדוארדו מציל את הפורטוגלים מספיגה. השני בדרך?

דקה 77: דויד וייה מפתיע את אדוארו ובועט פצצה לעבר השער. המצטיין של המשחק שוב פעם נמצא במקום והודף את הכדור.

דקה 85: ספרד מניעה את הכדור ומעבירה את הזמן עד לסיום. מנגד, פורטוגל מנסה לפצח את ההגנה החזקה של ספרד.

דקה 87: שוב פעם יורנטה מסכן את השער הפורטוגלי - הרמה של אומן מצד דויד וייה מוצאת את יורנטה שבורח להגנה הפורטוגלית ונוגח ליד עמוד השער.

דקה 89: ריקרדו קושטה ככל הנראה מסיים את המונדיאל כמה דקות מוקדם מהמתוכנן. הפורטוגלי מנסה לברוח מקפדוילה בעזרת המרפק ורואה את הכרטיס האדום.

הרכב נבחרת ספרד: קסיאס; קפדוילה, פויול, פיקה, ראמוס; צ'אבי אלונסו(מרצ'נה, 90), בוסקטס, אינסייטה, צ'אבי הרננדז; וייה (פדרו, 88) וטורס (יורנטה, 58)

הרכב נבחרת פורטוגל: אדוארדו; קושטה (הורחק, 89), קראבליו, פפה (פדרו מנדז, 72), ברונו אלבס, קונטראו; טיאגו, מירלש; סימאו (ליידסון, 72), כריסטיאנו רונאלדו ואלמיידה (דאני, 58)

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק