נשיא ניגריה משבית את הנבחרת

ג'ונתן גודלק, נשיא ניגריה אוסר על נבחרת הכדורגל להשתתף במפעלים רשמיים בשנתיים הקרובות, בעקבות הכישלון בדרום אפריקה. פוליטיקה וספורט שוב מתערבבים

יום רביעי 30 יוני 2010
מערכת TELESPORT
 פוליטיקה וספורט אמורות להיות יישויות נפרדות לחלוטין, אבל במציאות של 2010 המצב רחוק מלהיות כזה. אחרי שחזינו בהשתלחות של ניקולה סרקוזי, נשיא צרפת בנבחרת הלאומית שהתבזתה במונדיאל, היום חוזרת התופעה אך בצורה דראסטית יותר בניגריה.

נשיא ניגריה, ג'ונתן גודלק, יצא היום בהודעה חריפה ומפתיעה מאוד לפי הוא אוסר על "הנשרים" להשתתף בתחרויות בינלאומיות עד 2012. זאת לאור הכישלון של הנבחרת במונדיאל 2010. כזכור, נבחרת ניגריה סיימה אחרונה בבית בו היא שובצה יחד עם נבחרות ארגנטינה, יוון ודרום קוריאה.

העונש החסר תקדים הזה, אמור למנוע מניגריה להשתתף במוקדמות אליפות אפריקה 2012, אותה ייארחו במשותף גאבון וגיניאה המשוונית.

בניגריה טוענים שהסיבה להחלטה הזו היא שבנבחרת צריך לעשות בדק בית רציני בשנתיים הקרובות. כמו כן, נשיא ניגריה הורה על וועדת חקירה בנבחרת, שתבדוק את התנהלותה והאם לא בוזבזו כספים מופרזים.

בפיפ"א, לא מתכוונים לשתוק על התופעה הזו ומתנגדים נחרצות לערבוב של ספורט ופוליטיקה. בפיפ"א הוציאו הודעה חריפה גם נגד ניקולה סרקוזי, נשיא צרפת שהשתלח בנבחרת שלו ואם ניגריה אכן תממש את איומה, היא עלולה לספוג השעייה ארוכה הרבה יותר מפיפ"א.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק