מוציא שם רע לאלוקים

הרב יניב נקש שרצה לקנות את בית"ר, וחזר בו אחרי שהבין שהקבוצה משחקת בשבת, ביזה את עצמו, את כל הזרם החב"דניקי ואף חילל שם שמים ברבים. לשלמה חסיד נמאס לגמרי מכל "אנשי העסקים" שיודעים לספר סיפורי אלף לילה ולילה

יום שישי 02 יולי 2010
שלמה חסיד
 אוהדי בית"ר ירושלים כבר רגילים לכל הקשקשנים האלה. אנשים הזויים ומשועממים המציגים את עצמם כ"אנשי עסקים שרוצים לקנות את בית"ר". תמיד כשהקבוצה של המדינה - שלה קהל גדול ורחב -  מוצגת למכירה, וזה קרה כבר חמש פעמים בעשר השנים האחרונות, מיד קופצים על העגלה כל מיני תאבי פרסום שמפילים בפח את העיתונאים, עושים מקסם שווא לאוהדים, מבטיחים הבטחות, משתזפים מהפלאשים, ובדיוק כשצריך לשים את היד בכיס ולקנות את הקבוצה - הם נעלמים.

השבוע הגיע תורו של "איש העסקים" האלמוני, יניב נקש, לעשות סיבוב על גבה השפוף  של בית"ר. אותו נקש הציג את עצמו כחב"דניק, רב, בעל ממון, שרוצה לקנות את הקבוצה. הוא גם התחייב, כך על פי פרסומים לא זרים,  להעביר ביום רביעי 400 אלף דולר לנאמנות על חשבון העיסקה. נקש גם אמר שיקבל את ברכת הדרך מהרבי מילובאוויטש. רק מה - הרבי מת לפני לא מעט שנים  והפך לא זמין לאימיילים, אסמסים וגם חשבון הפייסבוק שלו מנותק כמדומני.

כמובן שלמחרת נקש כבר חזר בו מהדיל. הוא אמר שבגלל שבית"ר משחקת בשבתות, הוא לא ירכוש את הקבוצה. בינתיים ה"צדיק" הזה הרוויח כתבות שער בכמה עיתונים שבלעו את הלוקשים שלו, ובמקום להרים טלפון לבית"ר ולשאול אותם על מהימנות הידיעה, כמתחייב מעבודתם העיתונאית, הם העדיפו לפרסם את דברי ההבל של נקש ולצאת בלתי אמינים.

מה הרוויח נקש מהתרגיל התקשורתי הזה אני לא יודע. נכון, פרצופו התנוסס על שערי מדורי הספורט, אבל האמינות שלו בציבור נפגעה באופן בלתי הפיך. עכשיו, אם הוא לא יתרום לבית"ר חצי מיליון דולר, כפיצוי על השימוש בשם של הקבוצה למטרותיו האישיות, הוא ייצא פאתטי, נלעג, בעל אמינות מפוקפקת, או בעברית מדוברת - חרטטן קטן קטן. 

כי להתחמק מעיסקה כזו בתירוץ הקלוש ש"בית"ר משחקת בשבת ולכן אני לא קונה אותה", זה בדיוק כמו שסמל בית"רי כמו איציק קורנפיין למשל יתראיין ויגיד שהוא חשב לחזור בתשובה אבל ברגע האחרון החליט לרדת מזה כי גילה לתדהמתו שיהיה עליו לשמור שבת. 

נקש, אם לא ידעת מראש שבית"ר משחקת בשבת, עניין שכל יהודי יודע, אפילו אם הוא דוס במשרה מלאה, אז איך בכלל הגעת לרעיון לקנות אותה. או שמראש לא התכוונת לקנות, רק רצית שהשם שלך יופיע בעיתון, עם תמונה, כמה ציטוטים ושכולנו שנחשוב עליך שיש לך כמה לירות בכיס.

דרך אגב, טוב שאדם כמוך לא קנה את בית"ר, כי  אני כבר יודע איך זה היה נגמר. אוהדי בית"ר כבר שבעו מרורים מכל מיני מבלבלי מוח למיניהם, ורצוי שההתאחדות תקים מוסד מתאים שיפקח על אנשים שרוצים לקנות ספינות דגל כמו בית"ר. לאחד  כמו נקש אין מקום בנוף של הכדורגל שלנו, וחבל שבגלל מלחמות הרייטינג בין העיתונים אנחנו נאלצים לקרוא את השטויות של כל מיני אנשים הזויים שבזמן הקצר אולי מרוויחים 15 שניות של תהילה אבל בחישוב לזמן ארוך הם יוצרים לעצמם שם של תמהונים , אשר מחללים שם שמים ברבים, רחמנא לצלן. וחילול השם, אדון נקש היא אחת העבירות הקשות ביותר.
       

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק