מקום אחרון. מזה אתם מתלהבים?

הקמפיין של הפועל תל אביב בליגת האלופות הוא לא רע כמו הקמפיין של מכבי חיפה בעונӔ שעברה, אבל הוא לא מתקרב לזה של הירוקים בשנת 2002. דרושים הרבה תיקונים לעונה הבאה, בעיקר בקו החשיבה

יום רביעי 08 דצמבר 2010
דורון ברגר
 הפועל תל אביב סיימה את קמפיין ליגת האלופות עם תחושה של פספוס לא קטן. ההנחה הייתה שבבלומפילד יהיה קשה מאוד לקבוצות להוציא נקודות, והפועל תל אביב הוכיחה זאת בשני משחקיה הביתיים מול שאלקה ובנפיקה ליסבון. הפספוס הגדול הוא המשחק הביתי מול ליון, פספוס שכנראה ועלה לאדומים בכרטיס לשלב הבא.

אבל לא רק חוסר הצלחה בבית גורם לתחושת אכזבה מסוימת מהקמפיין הנוכחי. היה ברור שהפועל ת"א תתקשה מאוד מול בנפיקה בליסבון ומול שאלקה בגלזנקירשן, אבל̠הניסיון של האדומים היה צריך לעזור להם לחזור לפחות מאחד המגרשים האלה עם נקודה אחת.

בקמפיין המיתולוגי של מכבי חיפה בשנת 2002 היא סיימה במשחק הראשון בתבוסה קשה מול מנצ'סטר יונייטד, 5:2. לאחר ההפסד ה"ביתי" בניקוסיה לבאייר לברקוזן, חיפה әצאה למפגש חוץ קריטי בגרמניה. זה לא רק ההפסד 2:1, אלא בעיקר היכולת. מכבי חיפה הרשימה מאוד אז ואם גיז'רמו ישראלביץ' היה מדויק יותר, מכבי חיפה הייתה משיגה כבר אז את הכרטיס לשלב הבא.

זה לא ההבדל היחיד בין הקמפיין המצוין של מכבי חיפה ב-2002 לזה שלĠהפועל ת"א. מכבי חיפה כבשה אז 12 שערי זכות, ממוצע של 2 שערי זכות למשחק. היא כבשה שערים בכל המשחקים, למעט המשחק החלש ביותר שלה באותו קמפיין, בקפריסין מול לברקוזן. נכון, היא ספגה גם 12 שערים, אבל חמישה מהם היו בחוץ מול מנצ'סטר יונייטד ושלושה במשחק הפחותȠקריטי בחוץ מול אולימפיאקוס. 

הפועל ת"א לא מסיימת קמפיין מאכזב. היא מסיימת קמפיין בציון "בסדר", בעיקר בהתחשב בכך שהאדומים הגיעו בעצם רק לסיבוב המשחקים השני של שלב הבתים. הקמפיין הזה  לא דומה לקמפיין הראשון של מכבי חיפה̠ולא לשני של מכבי חיפה. משהו בינוני באמצע, מזכיר במשהו את הקמפיין של מכבי תל-אביב ב-2004. למי ששכח - הפועל סיימה אחרונה. ההבדל היחיד והמשמעותי לטובת הפועל ת"א הוא שמכבי ת"א ניצחה רק בקושי את אייאקס, בעוד הפועל ת"א הביסה את בנפיקה. עוד הבדל: Ӟכבי ת"א חטפה 2 תבוסות מכאיבות באותו קמפיין מול באיירן מינכן ואייאקס, והפועל ת"א בסך הכל לא ביישה את עצמה במשחקי החוץ שלה.

אם הפועל ת"א תעפיל גם בעונה הבאה לליגת האלופות, ההכנה חייבת להיות שונה. בעיקר בקו החשיכה של השחקנים. הפועל ת"א חייבת לעשות כל מאמץ כדי לא להפסיד בבית, ואם חלילה תפסיד, אז לנצח את 2 המשחקים האחרים, כפי שכמעט עשתה הפעם. בחוץ הפועל ת"א כבר הוכיחה כי ביכולתה לנצח קבוצות גדולות, וכדי לשדרג את עצמה היא תהיה חייבת לעלות ללא פחד בשום מגרש בו תשחק.
בלי פחד- בדיוק כמו שמכבי חיפה עלתה אז ב-2002. נכון, מכבי חיפה לא הצליחה להשיג אז ניצחון חוץ, אבל היא שיחקה כדורגל שונה מזה שהציגה הפועל ת"א העונה. כי בלי ניצחון חוץ, לא יהיה לה סיכוי לסיים עוד קמפיין מעבר לציון "בסדר". ואחרי 4 הופעות של ӧבוצות ישראליות בליגת האלופות, "בסדר" זה כבר לא מספיק.

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

טלספורט בפייסבוק