עכשיו גם לאיגוד הכדורסל יש קוד אתי

ניצב בדימ' אריה עמית, הגיש ליו'ר איגוד הכדורסל, שי שני, את הקוד האתי לכדורסל בישראל שי שני, אמר: " הכדורסל עשה היום קפיצת מדרגה. הנושא האתי וההתנהלות לעיתים חשובים לא פחות מהנושאים המקצועיים"

יום שני 05 יולי 2010
שלמה חסיד

 יו'ר הרשות לאתיקה מקצועית באיגוד הכדורסל, ניצב בדימ' אריה עמית, הגיש 
ליו'ר איגוד הכדורסל, שי שני את הקוד האתי לכדורסל בישראל.עבודת הוועדה בראשותו של עמית נמשכה ארבעה חודשים.

ניצב בדימ' עמית, אמר כי השלמת כתיבת הקוד האתי הינו שלב ראשון בתהליך וכעת יש להקים את הרשות ולהתחיל מיד בהטעמת הקוד בענף הכדורסל.

בתדריך לתקשורת, הגיש ניצב בדימ' עמית את הקוד האתי וציין בדבריו כי מי שעמדו לנגד עיניו במהלך העבודה לכתיבת הקוד האתי היו עשרות אלפי הילדים ובני הנוער הקשורים לכדורסל והכמהים לדמויות הראויות לחיקוי, בדמות שופטים ללא דופי, מאמנים המהווים מחנכים בעלי השפעה עצומה והשחקנים המהווים מטבע הדברים, דמויות נערצות ומודל לחיקוי.

תחום המנהלים והעסקנים, לדברי יו'ר הרשות-אריה עמית, לא הוזנח והנושא יטופל במסגרת תקנון האגודה שכן אלה מבלי להפחית בחשיבותם, נושאים אלה לא נכללים בתחום המודלים לחיקוי של בני הנוער והילדים העוסקים והקשורים לענף הכדורסל.

אריה עמית הבהיר כי כתיבת הדו'ח הינו שלב חשוב אך רק ראשון בתהליך כולו שמשמעותו אישור הפעלת הרשות כרשות עצמאית באיגוד והליך הטמעת הקוד בקרב כל העוסקים בענף הכדורסל.

יו'ר איגוד הכדורסל, שי שני, אמר: " הכדורסל עשה היום קפיצת מדרגה. הנושא האתי וההתנהלות לעיתים חשובים לא פחות מהנושאים המקצועיים וכמחנכים של הדורות הבאים של הספורטאים, מחובתנו לקבוע נורמות ספורטיביות והתנהגותיות גבוהות ביותר ".

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק